Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki alkalmatlan a vezetésre?

Figyelt kérdés
Most csinálom éppen a B kategóriás jogosítványom forgalmi részét. 27 óránál járok, de az oktatóm szerint szükségem lesz pótórákra (5-10 körül), ezért úgy érzem, hogy nekem ez sose fog menni. Állandóan elmondja, hogy mennyire béna vagyok, tetejébe még le is dudálnak a főúton, mert csak 80-al megyek. Teljesen menthetetlennek érzem a dolgot, már azon gondolkozom, hogy inkább ne is legyen jogsim sose :(
2014. jan. 13. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az oktató lebánáz, akkor inkább egy másik oktatót keress. Vagy a plusz pénzre hajt, vagy alkalmatlan rá hogy emberekkel foglalkozzon. (Vagy mindkettő.)

Keress egy normális oktatót, aki építi az önbizalmadat, és nem rombolja.


Amúgy igen, van olyan, hogy valaki alkalmatlan, de szerintem a te eseted nem ilyen.

2014. jan. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dörmögő ***** válasza:
100%
A baj ott kezdődik hogy az oktatónak a plusz óra plusz bevételt jelent. Lehet hogy már az elejétől azt veri a fejedbe hogy béna vagy, és ez a tanulás helyett csak az önbizalmadat rombolja. Persze az is benne van a pakliban hogy valóban nem megy túl jól a vezetés. Most nem tudom hogy mennyit kell vezetni, mikor én tanultam akkor 30 óra volt a kötelező. Oktatóm szerint elég volt a 30 óra, bár megjegyezte hogy nem mindegy hogy a vezető melyik városban tanul és vizsgázik. Vannak olyan városok ahová a 30 óra már nem mindenkinek elég a vizsgára való felkészülésre.
2014. jan. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez Borsod megye. Jó, tény, hogy sokat kéne gyakorolnom, mert az a bajom szerintem, de mi van, ha tényleg nem vagyok alkalmas? Az általam tapasztalt problémák: kezdetben nehezen ment az egyenesen menés, az már azóta megoldódott, de túl durván nyúlok a sebváltóhoz :((. Most fogok majd oktatót váltani, de már félek hozzá is menni, hogy mi lesz...
2014. jan. 13. 14:59
 4/7 A kérdező kommentje:
A másik probléma, hogy direkt úgy vállalja az órákat, hogy kéthetente járok. Legutóbb pl. decemberben voltam (akkor 10.-én mentem volna, de lebetegedtem, így nem tudtam elmenni, két ünnep között pedig azt mondta, hogy nem járnak vezetni a tanulók
2014. jan. 13. 15:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a lényeg, hogy megszokd az autót, utat, forgalmat, és hogy a vezetés rutinja kialakuljon. Ahhoz elég kevésnek tűnik a kéthetenkénti alkalom. Szerintem legalább heti kétszer kellene.

Ha meg úgy állsz hozzá, hogy úgysem megy, akkor tényleg nem fog menni. Oktatót mindenképpen válts.

2014. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatók egy része idegbeteg ,meg kiöregedett taxis ,meg munkakerülő pályatévesztett portás akinek éppen van egy kocsija. Ezektől nem lehet várni se pedagógiai érzéket se intelligenciát, csak bunkóskodást és pénzéhséget.

A tanulók egy jó része teljesen szabálytalanul ,elhagyatott utakon gyakorol a fater kocsijával és aztán megy tanfolyamra. Tudja melyik pedál mire való, tud kanyarodni ,úton maradni, parkolni stb.Na ezekhez képest egy tök kezdő ,aki eddig még soha nem ült a bal 1-en ,az iszonyat bénának tűnik! És a bunkó oktató ezt még hangoztatja is,ahelyett ,hogy tanítaná türelemmel,persze hogy még kevésbé megy majd neki. Az iskolának persze anyagi érdeke a sok sok pót óra és bukás.

Jól teszed ha oktatót váltasz ,nekem pl bevált a dolog.

2014. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én sose tanultam előtte vezetni sajnos :( Én is járnék többszor, de mindig csak egy szőke csajt visz, ő velem kezdett, már rég elment vizsgára, és megbukott, most január végén megint megy, én meg még a 30 órámat se tudtam le, azért is cserélek
2014. jan. 13. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!