Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van, hogy ha 'nem...

Miért van, hogy ha 'nem érdekel' vagyok vezetés közben, akkor szinte teljesen érzem az autót, de ha néha direkt odafigyelek, hogy próbálgassam a határait, akkor bénázok?

Figyelt kérdés

Kifejtve... tehát ha direkt figyelem h na most közelebb megyek a parkoló autóhoz, vagy közelebb állok a padkához, akkor (parkoló autó mellett mondjuk több mint fél méterre megyek el, padka mellett meg 20 centire sikerül megállnom).


Ez valami pszichológiai valami, hogy ennyire nem bízok magamban, nincs önbizalmam? Vagy micsoda?


2014. jan. 18. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Én az elején voltam így vele. Amikor még nem "éreztem" az új autóm, akkor görcsösen figyeltem mindenre, mindig azt hittem, hogy á, úgyis odavágom. Bár lehet hogy friss jogsi - zsír új autó nem volt a legjobb párosítás. Utána meg már ment rutinból minden, tudtam mennyire kell nyomni a féket, érzetem hogy hol van az eleje meg a hátulja. Most ha másik autóban ülök, odafigyelés nélkül megy minden. De kipróbáltam, ha én is nagyon figyelek parkolásnál, és nem csak rutinból berakom a helyre, úgyis elrontom a manővert.
2014. jan. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

az a gond h már pár éve van jogsim, de ritkán vezetek, meg családi kocsit, szóval féltem is az autót (nem mai, de hát kicsit le lenne szedve a fejem ha lenne vmi vele) :/


2 éve vezettem egy 'roncsot' is, na ott semmi bajom nem volt, szóval szerintem nem a képességeimmel van gond


remélem, ha beruházok egy saját autóra, jobban fog menni

2014. jan. 18. 11:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor megtanulsz vezeni, görcsosen figyelsz mindenre. Mikor kell kinyomni a kuplungot, közben tekered a kormányt, hogy fékezel kanyarban, mikor váltasz stb. Ahogy egyre nagyobb gyakorlatod lesz, úgy válik egyre automatikusabbá a vezetés, néha már reflexből mész, tudsz közben pl. másra is gondolni. De ez fokozatosan alakul ki, az elején még visszatér, hogy görcsösen figyelsz, odakoncentrálsz. Végül, ha már eleget vezettél akkor teljesen automatikus lesz. De természetes, hogy parkolásnál, tolatásnál nagyon kell figyelni, mert az nem beidegződött gondolkodás. Itt nem működik az automatizmus.Ezen sok gyakorlással tudsz segíteni. Nem pszichológia, én levezettem már vagy 200 e km-t, de bevallom és sem vagyok parkolóbajnok...
2014. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasonlo a gondom nekem is.2 autonk van,az egyiket hasznaltan vettuk,a masik uj.A hasznalt autoval gyorsan es gond nelkul parkolok barhol,mig a masikkal folyton szerencsetlenkedek.Sajnos nem mondhatnam,hogy csak meg kell szoknom,mert mar nehany ezer km-t vezettem ezzel is,megsem javul a helyzet.Az igazsag az,hogy nagyon feltem az autot,igy parkolasnal tul ovatos vagyok.

Szoval en elhiszem,hogy valoban zavaro ha felted az autot,es a tulzott elovigyazatossag konnyen alakul szerencsetlenkedesse.

2014. jan. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!