Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az elektromos kerékpár vagy a...

Az elektromos kerékpár vagy a benzinmotoros kerékpár a jobb?

Figyelt kérdés
Minden szempont érdekel!
2014. jan. 25. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A villanyosra jelenleg nem kell se jogsi, se bukósisak, se biztosítás. A benzinesre sem kell 350W-ig ha (jól emlékszem!)

Mondjuk én rendesen motoros beállítottságú vagyok, de kisebb távok megtételére biztosan jó a villamos bicó is! Valamint otthon is, és munkahelyen is feltudod tölteni, és nem kell a benzinnel, olajjal pepecselni sem, tehát tisztább is!

2014. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az első válasza helytelen.

a szabály: 300wattig nem kell rá jogositvány, ez vonatkozik mind elektromos mind benzinesre is! (mert bizony vannak 8000 wattos elektromos kerékpárok amik 80km/h-val hasítanak)

a bukósisak 40km/h fölött kötelez!!!!!!!!

A nálunk kapható elektromos kerékpárok többsége elég silány minőségű és igen drága, de az előnye, hogy nem kell tankolni, csak tölteni, ami 1-2 óra megvan és megközelítőleg 30km-t bír megtenni kb 30-35km/h végsebeséggel.

Természetesen a benzines több karbantartást igényel és a szintén kapható darabok elég silányak.

a végsebessége ennek is 30-50km/h körül van, de a megtett táv sokkal hosszabb, csak a benzintankjuk elég kicsi illetve az önsúlya is több.


Létezik olyan verzió, hogy jelenlegi MTB bringád átlehet alakítani elektromossá! talán ez a legegyszerűbb megoldás ha normális kerékpárod van már.

2014. jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
inkább vegyél egy rendes mtb-t és tekerj... :)
2014. jan. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, bocsi, rossz helyre raktam ki az első zárójelet, valamint telóról vagyok, és nem tudtam ráguglizni, a pontos értékhatárra, ezért tettem zárójelébe!
2014. jan. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én sem gugliztam rá, csak tudom, de persze szerintem még 350watt belefér, de hivatalosan 300 watt van.
2014. jan. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:

De mi az, hogy "még belefér"? Ha egyszer 300 Watt, akkor 300 Watt. Nem kellene mindig a szabályok kijátszását erőltetni...


A magam részéről űgy vagyok vele, hogy az elektromos motor sokkal rugalmasabb, jobban ét tágabb határok között szabályozható és jobban tűri a leállást/újraindítást, mint a belsőégésű. Az egyéb hatásokról nem is beszélve...

Egy jól beállított elektromos kerékpárnál szinte észrevehetetlen a motor működése; ezt benzinmotor esetén lehetetlen elérni...

2020. aug. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!