Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mitöl lehet a diesel hang?

Mitöl lehet a diesel hang?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vettem két hete egy Opel Astra G 1.2 16v (75LE) 2000.12 havi autót 275ezer volt. Ugy vettem meg, hogy csörgög a motorjába valami (mondom magamba nem nagy baja van). Nem cseréltek benne olajat legalább 40-50km ota. Na szoval meg vettem haza hoztam motor szét szedése uj hidrotökék (a régi kampec) hossz bordás szij csere uj tömitések 200bar nyomással kitakaritva brigéciolal. A motor belseje tele volt olaj kövel meg isszappal. Lényegében mivel ez láncos maga az olaj fesziti meg a láncott azt hittem, hogy az csörög de nem tudom...Olyan hangja van, mint egy kis dieselnek. Tegnap érdekes módon nem csörgött hideg motornál, de ahogy szép lassan melegszik ugy kezd hangosodni a csörgés is.elöre is kösszi a válaszokat!

2014. jan. 25. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Csattog, vagy csörög? A csörgés általában kopott forgattyús mechanizmusra utal, esetleg laza/kopott láncra, a csattogás hidrotőkére.
2014. jan. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! csörög mint egy kis ujfajta diesel. A szerelö nézte a vezetöt meg a láncot is egy minimálisan 1.5mm nyulott, de nem értem mégha nyult volna is mi adhat ilyen hangot? mint ha a lánc ütödne valamihez vagy valami ilyesmi. ki vagyok már töle teljesen 2szerelö is látta már, de konkrétumot nem tudtak mondani.
2014. jan. 25. 19:21
 3/6 Gábor t ***** válasza:
Nem vagyok autó szerelő, de ha olaj feszíti a láncot, és melegen jön elő a hang, nem lehet hogy az olajszivattyú is elkopott?Olaj nyomást mérnék hidegen, melegen, hátha kiderül valami.
2014. jan. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a motor szétszedésénél néztük a szivattyút, mert azt hittük, hogy beszart az is, de hibátlanra teszteltük még meg is lepödtünk rajta
2014. jan. 25. 19:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a vezérmű feszítés körül van valami...
2014. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia, ha még mindig fenn áll a probléma tegyél fel egy videót a hangról
2016. febr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!