Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 20 éve elvett jogosítványomat...

20 éve elvett jogosítványomat hogyan szerezhetem vissza?

Figyelt kérdés
Enyhén ittas vezetésért vették el, de már elévült, a rendszerben nem vagyok benne. A Közlekedési Hivatal szerint semmi adat nincs arról, hogy elvették, csak annyi, hogy 87-ben levizsgáztam. Mindent újra kell kezdenem, vagy van más megoldás? Sajnos tanfolyamra a munkám mellett nincs időm járni. Mi a teendő?

2014. jan. 28. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig jó lenne, ha nem kezdenél azonnal ámokfutni az utakon, hanem előszednéd a kresz könyvet, mert rengeteg dolog megváltozott. És érdemes lenne oktatóval gyakorlati órákat is venni, mert a közlekedés is más, mint 20 éve volt.
2014. jan. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát érdeklődj egy okmányirodában, esetleg a rendőrségen. Pótórákat vegyél mindenképpen, és a KRESZ-t gyakorold, mert tényleg teljesen más lett azóta. Ha most kiszabadulnál az utakra, annak semmi jó vége nem lenne. Sok szerencsét!
2014. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 egySanyi ***** válasza:
Elég zavaros. Elvették... elévült...nincs adat, hogy elvették...87-ben levizsgáztam. Jelentsd be, hogy elveszett, hátha kapsz egy másikat.
2014. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%
Nekem már több mint 23 éve vették el szintén ilyen okokból. Többször nekifutottam már a visszaszerzésnek, de ez nem évül el, így végig kell járni a szamárlétrát és olyan bürokratikus útvesztőbe kerültem, hogy föladtam. Inkább vezetek jogsi nélkül és fizetem a bírságot, ha elkapnak. Tisztában vagyok vele, hogy egy balesetnél, még ha nem is én vagyok a hunyó, a biztosító rám veri a kárt, de ezt vállalom. A kreszből pedig rendszeresen utánképzem és tesztelem is magam a neten keresztül. A 23 év alatt semmilyen balesetem nem volt és szabálysértésem is csak a jogsi hiányából adódott. Jogsi nélkül lehet csak igazán megtanulni szabályosan közlekedni! :)
2014. jan. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!