Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi miatt buktatnak elsősegély...

Mi miatt buktatnak elsősegély vizsgán?

Figyelt kérdés
Ti milyen esetekről hallottatok, mit tapasztaltatok?
2014. febr. 3. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam úgy bukott egy srác hogy nem tudta megmondani hogy hogyan kell megnézni a sérültnek van-e törése (ránézés, finoman meg kell tapogatni).
2014. febr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát, ha például a talpaddal végzed a mellkas kompressziót. :D
2014. febr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Evele123 ***** válasza:

Nekem az elsősegély oktatása kb. 4 órába került, amit egyszerre adott le a szakember és utána a könyvből tanultam a maradékot.

A lényeg: a stabil oldalfekvést tudnod kell és az újraélesztés menetét bemutatni. Nekünk a vizsgán nem kellett befújni az ambu-baba szájába, csak a mellkas kompressziót csináltuk. Ez volt a beugró. Utána kellett tételt húzni és volt olyan, aki nem készült annyira a vizsgára. Nála is megkérdezték, hogy biztos, hogy úgy látná el a sérültet, mint ahogy mondta? Persze észbe kapott az illető, hogy nem jó választ adott. Miért is? kérdezett vissza a vizsgabiztos. És a vizsgabiztos mondta el az ellátás pontos menetét, hogy "kisegítse" a delikvenst, aki azután már mondta a többi dolgot.

Nem az számított, hogy mit nem tudsz, hanem hogy mit csinálsz jól. Az Árpád-hídnál található vizsgahelyen vizsgáztunk (azt hiszem, egy színház is van mellette).

Nálunk eléggé jóindulatúak voltak a vizsgabiztosok és mindenki átment :-)

Az újraélesztés rajta van a youtube-on is...


Szerintem csak akkor buktatnak meg, ha valaki egyáltalán nem mond semmit a vizsgán...

2014. febr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! :-)
2014. febr. 3. 17:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is a 9 emberből 9 ember átment. Bár engem meg egy lányt nagyon szívatott az oktató, majd 50 percet voltunk bent ketten,mikor a többiek 4-en mentek be és max max 5 percet voltak bent össz-vissz.


A végén már a másik lány majdnem sírt és a vizsgabiztos mondta,hogy 'hagyd már,tudja ő,csak biztos izgul,gyere írd alá" és végül így lett meg. Minden (helyes) válaszunkba belekötött,és bele kérdezgetett. Azt hittem soha nem lesz vége. Az órákon is észrevehető volt,hogy nem tartott minket szimpinek. Pedig nem is ismertük egymást, más korosztály is vagyunk,külön is ültünk. Nem tudom mi baja volt velünk,mindegy a lényeg,hogy meglett. Ezt nem azért írtam le,hogy megrémítselek,csak gondoltam leírom.


Amúgy elsősegélyen szinte csak azt buktatják meg aki tényleg nem tud semmit, meg vannak ilyen mentőkérdések is. ,ha véletlen olyan tételt húznál ki amiről mukkot sem tudsz,bár ha figyelsz és készülsz rá akkor biztos menni fog.

2014. febr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!