Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A vontatás során legfeljebb...

A vontatás során legfeljebb milyen hosszúságúnak kell lenni a vontatókötélnek?

Figyelt kérdés

Hamarosan vizsgázok KRESZ-ből, és több,különböző oldalon is csinálom a teszteket a változatosabb kérdések érdekében.

Ezzel a kérdéssel két tesztben is találkoztam, és mindkét alkalommal más válasz volt a helyes.

Az egyiknél az volt a helyes,hogy akkora,hogy a vonató és a vonatott jármű össze ne érhessen.

A másiknál pedig "Legfeljebb akkorának, mint a vontatott gépkocsi hossza."

Akkor most melyik is?

(én úgy emlékszem,hogy ne érhessen össze a két autó, de persze lehet,hogy rosszul tudom, ám most még nem késő megtudnom az igazságot.Tehát?)


2014. febr. 15. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

"A vontatás során legfeljebb milyen hosszúságúnak kell lenni a vontatókötélnek?"


Ez így ebben a formában hülyeség!


Vagy "A vontatás során LEGALÁBB milyen hosszúságúnak kell lenni a vontatókötélnek?"


Vagy "A vontatás során legfeljebb milyen hosszúságú LEHET a vontatókötél?"


Elromlott jármű vontatása

57. §


(6) A vontatórúdnak, illetőleg a vontatókötélnek olyan hosszúnak kell lennie, hogy a két jármű kanyarodás közben össze ne érhessen; nem lehet azonban hosszabb, mint a vontatott jármű. Ha a vontatórúd, illetőleg a vontatókötél három méternél hosszabb, azt feltűnő módon (pl. zászlóval, lámpával) meg kell jelölni.

2014. febr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na én is pont így tudom,ahogy leírtad.

De a kérdést nem én találtam ki, ez a delmagyar.hu oldalon megtalálható KRESZ tesztben van így megfogalmazva:

[link]

(A helyes választ írja ki, én az "...össze ne érhessen..." választ jelöltem.

2014. febr. 15. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:
A delmagyar.hu nem mérvadó oldal, ott is dolgozhatnak hülyék akik nem tudnak egy kérdést rendesen megfogalmazni!
2014. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A delmagyar.hu-ról egyébként is elég sok böszmeséget láttam már ide a gyk-ra linkelve különböző kérdésekben. Ne onnan informálódj, keress inkább valami kompetensebb oldalt.

Pl.:

net.jogtar.hu/kresz

www.kreszteszt.info/‎

[link]

2014. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xJózsef111 válasza:

A kreszteszt.info oldalon is nagyon nagy baromságok vannak, sokszor olyan a kérdés, hogy hiába tudom tökéletesen a jó választ, egyszerűen nem lehet megérteni mit kérdez!!!! Például: Ha a közlekedés során éjjel elromlik a helyzetjelző világítás, akkor


a/ tompított fényszóróval helyettesítem és úgy közlekedek tovább

b/ a távolsági fényszóróval helyettesítem... (stb.)


Persze, hogy az a/ válasz a jó, de maga a kérdés és a válasz is egy baromság, mert soha az életemben nem közlekedek helyzetjelző világítással (éjjel), vagyis az egész kérdés + válasz hozzá egy megtévesztő baromság! De sok ilyen kérdés van, ami nem a KRESZ megtanulását segíti elő, hanem csak arra jó, hogy összezavarjon és felidegesítsen.

2014. dec. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!