Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha túl szűk egy utca és a...

Ha túl szűk egy utca és a szemben lévő ház előtt parkoló autó miatt nem tudok beparkolni a saját udvaromra, akkor kérhetem a közterület segítségét?

Figyelt kérdés
Neki is van saját udvara és mellettünk egy hosszú kőfal van, oda is tudna parkolni
2014. febr. 18. 19:24
 1/4 egySanyi ***** válasza:
90%
Jobb a békesség a szomszédokkal, próbálj előbb beszélni vele.
2014. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%
Ha el lehet mellette menni akkor sok mindent nem lehet csinálni. Beparkolni meg be kéne tudni ha egyszer elférsz mellette. Nem elsőre, hanem pár igazítással, de biztos meg lehet oldani.
2014. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Kérheted!


41. § (1) A 40. § rendelkezéseit értelemszerűen alkalmazni kell a várakozásra is.


(2) Tilos várakozni [a 40. § (5) bekezdésében említetteken túlmenően]:


a) a három külön úttesttel rendelkező út középső úttestjén;


b) lakott területen kívül főútvonal úttestjén;


c)ahol a jármű az útmenti ingatlanra való behajtást vagy az onnan történő kihajtást - az ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájárulása nélkül - akadályozza;

2014. febr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Az, hogy kit akadályoz és kit nem, teljesen sofőr függő dolog!


Nemrég láttam olyant, hogy az előttem haladó kisautós a 6 méter széles úton jobbra indexelt, lehúzódott a jobb padkára, majd hirtelen befordult balra a kocsibejárójára. Esküszöm, mint egy 20 méteres kamion, pedig csak egy kis Kalos volt!


Na az ilyen sofőrnek minden útban van...

2014. febr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!