Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Edzettebb bringások: ugye a...

Edzettebb bringások: ugye a bringa Budapesten sokkal gyorsabb, mint a BKV?

Figyelt kérdés

Én edzetlennek számítok, 15-20 km/h-val megyek. Így is majdnem mindenhova annyi idő, mint BKV-val. Ha át kell öltözni, mert pl. suliba megyek, akkor amiatt több.

Aki 20-30 km/h-val megy, az simán sokkal gyorsabb, mint a BKV, sejtésem szerint. Öltözés ide vagy oda.

Igaz ez?


2014. márc. 6. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
20-30? Aki tényleg edzett, az simán megy 30-40-el is. Bár mondjuk én tuti nem tekeregnék pesten, nagyon rossz a levegő...
2014. márc. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 smitwesson ***** válasza:
igaz... bár a metró gyorsabb
2014. márc. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hová mész mennyi átszállással. Mert mondjuk Budára fel nem tekersz 30-al, de ha pl metróval jársz az is köröket ver a bringára. Szerintem a városi szmogban tekerni és ez által sokkal több káros anyagot beszívni nem túl egészséges.
2014. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem annak is jár mozgás és a tömegközlekedés kerülése, aki budapesti. :D A szmogra meg magasról teszek. :D Pont akkor csökkenne, ha sok autós inkább bringával menne...
2014. márc. 7. 16:39
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja, a metró gyors, ha egyik metróra felszállsz és másikra le.

De buszokkal, villamosokkal együtt baromira nem...

Nekem minden nap három jármű kellene...

De ahova kettő, ott is simán ugyanannyi idő bringával, edzetlenül.

2014. márc. 7. 16:40
 6/7 anonim válasza:

Az, hogy mi és milyen mértékben gyorsabb, mint a BKV nagyon függ attól, hogy honnan hová kell menni. Vannak a BKV-nak un. gerincvonalai, ahol sűrű a tömegközlekedés. Akinek ez megfelelő, annak nem csak elég gyors, de roppant kényelmes is. Itt felszáll, ott le.

A BKV akkor marad alul (időben), amikor át kell szállni, főleg, ha többször is. Minden átszállásra 10 percet kell számolni - ez az általános szabály. Akinek az útvonalán sok az átszállás, annak a BKV nagyon lassú tud lenni. Illetve akkor is, ha az út egy részén olyan járatot kell igénybe venni, ami ritka (30-60 perces követési idő elég durva egy 'világvárosban').

A szmog meg nem attól csökkenne, ha mindenki kiszállna az autóból és bringázna. Hanem attól, ha mindenki (elég sokan) ki tudnának szállni az autóból és buszozni (villamosozni, trolizni) tudna. Ennek két alapvető összetevője a nem elégséges tömegközlekedés (ami attól nem lesz elégséges, hogy sok hivatalos megmondó megmondja, hogy az) és az autóhoz szoktatott/szokott mentalitás korlátozó hatása.

Amúgy a bringa nagyon jó kis közlekedési eszköz. Akinek mindenben kielégíti az igényeit, az csak tekerjen bátran. De megvannak a korlátai. Egyéb példával ne is éljük; a nyugisnak vagy mozgásában korlátozottnak aligha lehet megmagyarázni, hogy a bringa az igazi. Tömeg-közlekedni azért hamarabb fog.

2014. márc. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha jó az idő ,nem esik, nem fúj ,nem havazik, nem fagy nincs 30 fok feletti rekkenő ,akkor a bicaj jó dolog. Egyébként ázottan fázottan ,sárral teliverten gatyáig leizzadtan nem valami jó beérni a melóba. A tömegközlekedésben meg ott van benne a nevében ,tömeg van, mindenféle büdös -koszos hangos ,tolvaj ,balhés ,viháncoló ,tülekedő népséggel. Lehet ezt tolerálni de azért ha valaki megteheti megértem ,hogy kocsival jár.
2014. márc. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!