Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Simson motoros kistraktor es...

Varga Vale kérdése:

Simson motoros kistraktor es hozza való házilag készített pótkocsi. Milyen papírok kellenek hozza ha közúton akarom használni?

Figyelt kérdés
Ahogy mar emlitettem van egy házilag készített kis Simson blokkos kistraktorom (átalakítható rotara) másnéven szarvastraktor es egy hozzá készített pótkocsi. Azt szeretném kérdezni hogy kell-e hozza valamilyen biztosítás vagy bármi hogy közúti forgalomba menjek vele? Es miket kell felszerelni ra?

2014. márc. 21. 07:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Kerti traktornak számít.

Szükséges rá biztosítás, minimum AM kategóriás jogsi, betöltött 16. életév.

A pótkocsin jól működő féknek kell lennie, valamint elöl fehér hátul piros fényvisszaverő, lámpa nappal nem kötelező.


Lehet kimaradt valami, de majd kijavít valaki.

2014. márc. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ertem es a biztosítás kb. Mennyi lehet nem tudjatok? Világítás fek van es van M jogsim, de most teszem le egy,honap múlva a T kategóriát is. T kategóriával vezethetem?
2014. márc. 21. 08:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Már nincs M kategória, ha meg lesz a T és cserélik, már AM lesz az új kártyán!

Ha pedig jogosult vagy T kategóriát csinálni, akkor már 16 évesnek kell lenned és a meglévő M kategóriával is vezetheted. A biztosítás pedig van vagy 5000 Ft/év.

2014. márc. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!