Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember aki...

Van itt olyan ember aki újonnan rendelt autót szalonból? Leírnátok hogy történt meg milyen elhatározásból vettetek új autót?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 11. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:

kevés sztori lesz szerintem, úgy hogy nyilatkozok apám nevében


ők a céges autókat rendeltek, flottakezelőn keresztül

más dolguk nem volt, mint ikszelgetni az extrákat, és várni, kb 3-4 hónap volt, mire átadták az autót


elhatározás: nem akarnak kínlódni a használttal, az új nagy valószínűséggel nem fog elromlani 2-3 évig, utána meg úgy is cserélik

az autó fontos munkaeszköz, évi 30-40ezer km-ert is mennek

2014. ápr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bemész kiválasztod hozzá az extrákat majd vársz 1-1.5 hónapot aztán élvezed az új és más által még nem használt kocsidat,10-15 évig vagy tovább megtartom ezért vettem új kocsit most 10éves de még 10évig marad
2014. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sose rendeltem, olyat vettem, ami épp volt raktáron, legfeljebb országon belül átmentem másik szalonba, csak így lehet komolyabb kedvezményeket elérni. A gyári garancia nagy könnyebbség, még úgy is megéri a felárat, ha sosincs rá szükség (most 9 éves az autóm, 170 ezer km-rel, újonnan vettem, 5 év garancia volt rá, de egészen mostanáig semmihez nem kellett nyúlni az időszakos szervizeken kívül).
2014. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fél éve mentem be az egyik Alfa szalonba, hogy kiválasszam életem első Alfa Romeo 159-es autóját. Ahogy már fentebb írták, kikellet választani az extrákat, 2 hónap múlva pedig már telefonáltak hogy megérkezett, gyönyörű metál piros színben, 17 colos felnikkel, csodálatos érzés volt átvenni. Az elhatározásom az volt hogy mindig egy Alfa Romeo-ra vágytam metál piros szinben, és hogy én legyek a legelső gazdája. Az ekövetkező 15 évebne nem fogok másik autót venni, így ezért is volt fontos hogy új legyen.
2014. ápr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4.

húú ez jó, grat, az tényleg szép autó! :)

és mikor bementél mennyit engednek %-ban a vételárból?

2014. ápr. 11. 16:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit komolyabb autót vettem szalonból.Körbejártam legalább 10 szalont árajánlatokat, kedvezményeket gyűjtve, majd ráakadtam egy helyen, egy bemutató kocsira, egy éve volt a szalonban, volt benne 2 km, és az új árából engedményt adtak.Megvettem.Soha nem felejtem el, mikor beindítottam, éreztem az új kocsiszagot, minden olyan tiszta és pontosan összeszereltnek tűnt.Majd elintéztük a papírmunkát, de mivel a nevemre kellett íratni és a biztosítást megkötni, amit szintén a szalon csinált, pár napot kellett rá várni.Egyszer csak megcsörrent egyik délelőtt a telefonom, hogy mehetek az autómért.nagyon boldog voltam, haverom vitt el, és átadták a kulcsokat , papírokat a kocsihoz, kaptam egy üveg pezsgőt is az eladótól és gratulált a vételhez.

Akkor ültem bele életem első, saját magam által vásárolt 730 D BMW -jébe.

Azt tudom hogy késő este értem vele haza, az első utam a benzinkútra vezetett, teletankoltam, és csak mentem vele, amerre akartam, nagyon jó érzés volt.

2014. ápr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én úgy mentem hogy nem alkudozok, annyi amennyi, mert nagyon régóta akartam az Alfát, végül a 4 db alufelni lett az ajándékom hozzá, amit a szalon adott.
2014. ápr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 aHermann ***** válasza:

Szia!

Mi újonnan vettük mindkét járgányunkat. Először mindkét alkalommal használt kocsit néztünk, de aztán mindkétszer új lett belőle (nem volt lényeges különbség árban, ha jó használtat akartunk; az új olyan, amilyet te szeretnél; te járatod be; garanciás). Körbenéztük a különböző márkák hasonló méretű kocsijait, és több szempont alapján döntöttük. Amikor megvolt a típus, akkor ugyanazzal a felszereltséggel több szalont körbejártunk, és a legjobb ajánlatnál maradtunk.

Ugyanez volt másodjára is, bár ott azért a márkahűség már szintén jelentős tényező volt.

A megrendeléskor megadtuk az extrákat és mindkétszer 4 hónap múlva beülhettünk az új autónkba. Az öreg már 8. évét tapossa, de még semmi extra baja nem volt a kötelező szervízeken kívül.

2014. ápr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Napkiraly ***** válasza:
Ahogy fent leírták. Bementél, elintézted a rendelést, aztán még mindenféle okosságokat felajánlottak (rádiót svarcba, stb.). Egy hónappal később átadás, rendszámot felpattintják, elmondják hogy működik a parkolófény, elmondják hogy a könyv szerinti olajcsere kamu, járjál gyakrabban, meg hogy tankold meg mert benzin az nincs benne. Az első úton aztán azok a hibái is feltűnnek ami a próbaúton nem, és visszasírod az előző autódat
2014. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 VarMa ***** válasza:

Nekem az elso es ezidaig egyetlen uj autom sztorija eleg erdekesen alakult.

Anno egy 3.0 V6-os Citroen XM-et szerettem volna lecserelni kisebbre mert ugy alakult hogy napi ingazasba kellett hasznalnom (kb 90-100 km vegyes uzem) es nem fogyasztott az auto 10-12 liter alatt.

En akkor Xsara-kat nezegettem 1.6-os motorral (6 ev korulieket).

Akkor volt tobb nagyon jo baratom egy Citroen kereskedesben es szoltam nekik ha van valami jo baszamitott auto akkor gondoljanak ram.

Egyik nap jott a telefon hogy mi lenne ha nem Xsara, hanem C3 es ujban.

Mondtam koszi nem mert picit kevesebb mint a duplaja amennyit szantam volna ra.

Erre jott a valasz hogy egy limitalt szeria utolso darabja az auto, meg kint van az Ausztria telephelyen es a nagyon kacios arbol meg engednek 20%-ot...

Ami annyit jelentett akkor hogy az amugy is nagyon jo arbol kaptam meg majdnem 400e kedvezmenyt (cserebe olyan felszereltseg es szin amilyen).

kb 5 percem volt eldonteni es igen mondtam, bementem elinteztuk a papirokat mikor mutattak milyen szinu es felszereltsegu lesz (szerencsem volt a szin es a felszereltseg is tetszett).

Mondtak 2 max 3 nap es megerkezik az auto es intezik a papirmunkat. Mondtam ok.

Masnap hivott az ismeros hogy baj van (remek), mi a gond?

Kerekperec mondta hogy szallitas serult lett az auto, tetot kell rajta cserelni es minimum meg 5 elemet fenyezni.

Itt mondtam azt hogy koszonom hogy szoltal es nem kell, erre o van meg egy lehetoseg, meg kell rendelni ugyanezt az autot Franciaorszagbol de amiatt mert limitalt volt es ugyanezt tudja csak intezni ezert gyartasbol kell kivenni, es kb 3 honap varakozas.

Vegul belementem a dologban es 10 het mulva meg lett az elso uj autom ami 2 eves koraig volt nalam.

Az uj auto illatot soha nem felejtem el, illetve amikor kijottem vele a szalonbol, orok emlek marad....

2014. ápr. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!