Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » KRESZ: Valaki elmagyarázná...

KRESZ: Valaki elmagyarázná ezt a forgalmi helyzetet?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt teljesen nem értem. Egyenrangú utak kereszteződése, tehát jobbkéz-szabály érvényesül. Ez alapján az "A" jelű elmegy először, majd a "B" másodszor, végül én. Ehhez képest ezt a "B, én, A" sorrendet végképp nem értem, hogy jött ki.



2014. máj. 13. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
B-nek miért kéne elengednie A-t? Lehet hogy jobbkéz-szabály van, de mivel nem keresztezik egymás útját ezért nem kell elsőbbséget adniuk egymásnak, ha T nem lennék ott akkor egyszerre mennének át. De mivel T ott van, elengedi a balról jövő B-t, átmegy egyenesen, mivel T-nek A-val szemben elsőbbsége van mert A kanyarodik és T egyenesen megy.
2014. máj. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy az A-nak balra pilácsol az indexe,vagyis ha balra nagy ívben kanyrodsz elsőbbséget kell adnod az egyenesen továbbhaladóknak és a jobbra kisívben kanyarodóknak.Ergó te a tanulókocsival elsőbbséget élvezel az A-val szemben, de a jobbkézszabályt meg kell adnod előbb a B-nek :D
2014. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A-nak te vagy jobb kézre, tehát vele szemben neked van elsőbbséged.
2014. máj. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 belapus ***** válasza:
53%
Az első két válasz a jó.Az "A" jelű szemben van a tanulóvezetővel, nem jobbra.
2014. máj. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: Az A jelű autó indexel, jelezve balra kanyarodási szándékát, amikoris jobbkéz felé esne neki a tanuló autó. Tehát vele szemben a tanulónak van elsőbbsége.
2014. máj. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A T-nek jobbról esik a "B", így a jobbkézszabály alapján a tanuló autónak ,meg kell adnia az elsőbbséget. Viszont a "B" és az "A" között nincs jobbkézszabály, mert nem keresztezik egymás útját. Tehát először kanyarodik a B. A T-nek pedig a vele szemben álló "A"-val szemben azért van elsőbbsége, mert ő az egyenesen haladó. Kettőjük között már a haladási irány alapján van az elsőbbség és nem a j.szabály alapján.
2014. máj. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 N. Károly válasza:
Ha tényleg hivatalos és megbízható választ szeretnél, irj a kreszforum.hu-ra ott gyorsan reagálnak a problémádra!!;)
2014. máj. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6.ost olvasd el ő mondta a tutit (gondoltam nem írom le még egyszer.)

"A T-nek jobbról esik a "B", így a jobbkézszabály alapján a tanuló autónak ,meg kell adnia az elsőbbséget. Viszont a "B" és az "A" között nincs jobbkézszabály, mert nem keresztezik egymás útját. Tehát először kanyarodik a B. A T-nek pedig a vele szemben álló "A"-val szemben azért van elsőbbsége, mert ő az egyenesen haladó. Kettőjük között már a haladási irány alapján van az elsőbbség és nem a j.szabály alapján."

2014. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!