Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Meddig lehet Németországban...

Matthias23 kérdése:

Meddig lehet Németországban Magyar rendszámú autóval járkálni? Ha havonta egyszer hazajövök akkor bármeddig?

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 15:18
 1/1 gomzoli ***** válasza:

Ha életvitelszerűen itt élsz (azaz bejelentett munkahelyed és lakcímed van itt), akkor 3- vagy 6 hónapod van (pontosan nem tudom, de vagy ez- vagy az) arra, hogy az autódat itt forgalomba helyeztesd, ha tovább tart, megbüntetnek adócsalás miatt. Az egyik srác így járt, egyik reggelen megállították ellenőrizni, pillanatok alatt kiderült, hogy már régebb óta nem íratta át a magyar rendszámú autót, a büntetése egy évi adónak megfelelő (az esetében jó 400 Euro) összeg volt, és persze ezen kívül az adott évi adót is be kellett fizetnie.

Én speciel annak idején 4 évig használtam az autót magyar rendszámmal, és szerencsém volt, nem fogtak meg. De inkább nem kísértettem tovább a sorsot, és kb. 180 Euronyi összegből lerendeztem az átíratást (új műszaki, zöldkártya, illetékek, forgalmi, rendszám). A biztosítás kb. a duplája mint otthon (kb. 400 euro), de a balesetmentes éveimről kértem az otthoni bizt.-tól igazolást, ezt itt elismerték, és beszámították (ha nem régebbi 6 hónaposnál.) Az adó is kb. a duplája az otthoninak, de az itteni bérekhez képest fing: 4 napi fizetésem az autó éves adója (370 euro, Euro4 Diesel, 74 Kw).

2014. máj. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!