Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Stop táblánál, ha nincs...

Stop táblánál, ha nincs felfestve vonal, hol kell megállni?

Figyelt kérdés

Az alap kérdés ez lenne. Kedvesemmel ezen nem tudunk közös nevezőre jutni, még a rendelet elolvasásával sem, mivel máshogy értelmezzük.


b) "ÁLLJ! Elsőbbségadás kötelező" (11. és 12. ábra), a tábla azt jelzi, hogy az útkereszteződésnél - a megállás helyét jelző útburkolati jel előtt, ilyen útburkolati jel hiányában az útkereszteződésbe való behaladás előtt - meg kell állni, és az a) pontban említett úton érkező jármű részére elsőbbséget kell adni


Mit jelent "az útkeresztezősésbe való behaladás előtt" pontosan?


2010. jan. 2. 12:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
úgy kell megállni, hogy be tudj látni normálisan az útkereszteződésbe
2010. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Én még úgy tanultam, igaz rég volt: ha nincs felfestve vonal, a tábla vonalában meg kell állni, utána kigurulni addig, amíg belátsz az útkereszteződésbe. Magyarul "útkereszteződésbe való behaladás előtt" tehát a keresztező utat, nem érintve.
2010. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Pontosan ahogy az előttem szóló írta!

A felfestett vonal esetén sem azt jelenti a vonal, ahonnan a kereszteződés belátható. A STOP tábla azt jelenti, hogy mind a négy keréknek álló helyzetben kell lennie, és onnan, fokozott óvatossággal kell behajtani a kereszteződésbe. Ezért ha nincs felfestett vonal, akkor a tábla vonalában állsz meg állóra fékezett kerekekig, majd onnan indulsz el lassan, ha szükséges újra megállsz stb. A lényeg, hogy a tábla vonalában, vagy felfestés esetén a csíknál az autónak állnia kell.

2010. jan. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"E szabályból egyértelműen adódik, hogy NEM a tábla vonalában kell a megállási kötelezettséget teljesíteni! (Ez alól egyetlen kivétel a vasúti átjárónál elhelyezett Stop tábla)


Főleg a kevésbé forgalmas, illetve a kétszer egy sávos utakon nem festik fel a megállás helyét jelző vonalat. Télen pedig a hó eltakarhatja e jelzést. Ilyenkor a megállási kötelezettség fennáll, de a megállás helyét a járművezetőkre bízzák. Nyilván ez olyan pont legyen, ahol a keresztező forgalom elsőbbségét biztonságosan még biztosítani tudjuk."

2010. jan. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
A 2. és 3. válaszoló a Szerencsejáték Zrt-től kapta a jogsiját?? Az 1. és a 4. válaszolónak van igaza, ott kell megállni, ahonnan látod, hogy jön-e vmilyen jármű a keresztező úton (beláthatósági vonal).
2010. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A 2. és 3. válaszoló azon az állásponton van, amin én is voltam. Én 2007-ben szereztem jogsit, és akkor tisztán emlékszem, úgy tanították, hogy a tábla vonalában kell megállni, és után lehet kigurulni a kereszteződésbe, hogy belássuk azt, szóval nem hülyeség, amit írtak!

Köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 2. 14:50
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"úgy tanították"

Akkor bizony rosszul tanították.


"szóval nem hülyeség, amit írtak"

Jó, ne nevezzük hülyeségnek, csak tévedésnek. Biztos nekik is rosszul tanították.


Végül is még mindig jobb kétszer megállni, mint egyszer sem.

2010. jan. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
Ha neked úgy tanították, akkor az oktatód nem ért a szakmához. Ugyanis ez 2007-ben is így volt.
2010. jan. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azért kell a tábla vonalában először megállni, mert előbb fel kell mérned, hogy kigurulhatsz-e előbbre, ahonnan már jól beláthatod a védett útszakaszt.


DE, ha mindjárt az utóbbival kezdesz, könnyedén elvihetik a kocsid orrát, hiszen védett útra szeretnél rákanyarodni, ahol az ott közlekedőknek elvileg nem kell számítaniuk orrukat bedugiszáló autósokra...

2010. jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
attól hogy nem a táblánál állsz meg, attól még nem mész be akereszteződésbe, gyakran a kereszteződés előtt 5-10 méterrel van a tábla..
2010. jan. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!