Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha 17 év 9 hónaposan egy 5...

Ha 17 év 9 hónaposan egy 5 hónapos jogosítvánnyal vezetek Olaszországban, és megállítanak, akkor milyen büntetésre számíthatok? Hiszen 18 év alatt külföldön nem lehet vezetni.

Figyelt kérdés

2014. jún. 14. 15:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Te tényleg hülye vagy, már ne haragudj.


"Jelen esetben ott van egy kiadott, kézzel fogható, EU-ban egységesített formátumú, érvényes vezetői engedély."


NEM ÉRVÉNYES. Az összes többi okoskodásod bullshit. Ha egyszer a kormányrendelet azt mondja, hogy az a rózsaszín kártya nem számít vezetői engedélynek, akkor nem számít annak. Érted? Az (18 év alatt, külföldön) nem egy jogosítvány. Pont.


Hiába jössz itt mindenféle elméletekkel, az a plasztikkártya 18 év alattit nem jogosít fel külföldön gépjárművezetésre.

2014. jún. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Tehát szerinted hülyeség ez az egész egyezmény dolog, hiszen hiába vezettek be EU szerte egyezményes, egységes adattartalmú vezetői engedélyt, ami a vezetői jogosultságodat igazolja, szerinted minden államnak ismernie és alkalmaznia kéne az összes többi állam összes ilyen-olyan, helyi nyelven íródott jogszabályát?


Továbbá szerinted hülyeség az is, hogy egy alkotmányos köztársaságban nem kéne korlátozni a tartózkodási helytől függően semmilyen jogod?


Nyugodtan hülyézz le, megteheted. Én próbálok logikusan érvelni, neked meg a legnagyobb fegyvered már az eleje óta, hogy én hülye vagyok, nem értem, te meg okos, és te nagyon érted ezt az egészet.

2014. jún. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"szerinted minden államnak ismernie és alkalmaznia kéne az összes többi állam összes ilyen-olyan, helyi nyelven íródott jogszabályát?"

Nem, hülyegyerek, neked kell alkalmaznod a saját hazád jogszabályát, mely kimondja, hogy 18 éves kor alatt nem vezethetsz külföldön. Csak te hülye vagy.


"Továbbá szerinted hülyeség az is, hogy egy alkotmányos köztársaságban nem kéne korlátozni a tartózkodási helytől függően semmilyen jogod?"

Tetszik vagy nem, az EU-ban rengeteg olyan korlátozás van, ami függ a tartózkodási helytől. Például nem vihetsz ki két kartonnál több cigarettát Mo-ról Olaszországba. Akkor sem, ha neked ez nem tetszik. Vagy pl. tartós, életvitelszerű tartózkodás esetén nem hazsnálhatod a külföldi rendszámú autódat, honosítani kell. Nem csak Magyarországon, a több EU-tagállamban is. Hallottál már ilyesmiről? Nem tetszik, mi? Ettől még így van.


"Én próbálok logikusan érvelni..."

Csak nem sikerül, mert helytelenül értelmezel egy csomó tökegyszerű dolgot, másokról fogalmad sincs, megint másokat meg kitalálsz.


"neked meg a legnagyobb fegyvered már az eleje óta, hogy én hülye vagyok"

Nem, öcskös, nekem a legnagyobb fegyverem az volt, hogy belinkeltem a vonatkozó kormányrendeletet. Csak neked jobban ettszik a saját elképzelésed, ezért figyelmen kívül hagyod a tényeket.

2014. jún. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Nem, hülyegyerek, neked kell alkalmaznod a saját hazád jogszabályát, mely kimondja, hogy 18 éves kor alatt nem vezethetsz külföldön. Csak te hülye vagy."

Ezzel soha nem is vitatkoztam. Én csak azt mondtam, hogy ezzel külföldön nem tudnak semmit kezdeni. De ezek szerint most már te is elismered ezt, mivel kétszer hülyézel le egy gondolatban. Mondjuk akkor nem értem, miről szólt ez a vita.


Vannak bizonyos korlátozások az EU-n belül is, most nehogy azt hidd, hogy megleptél, és összedőlt bennem a világ az általad említett 2 példa miatt. Viszont ezek olyan korlátozások, amiket a fogadó állam vezet be, itt meg arról van szó, hogy a jó öreg kommunista stílusban megmondják, hogy mit tehetsz külföldön.

2014. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Ezzel soha nem is vitatkoztam."

Dehogynem, rögtön az első (#4, 10:38) hozzászólásodban.


"Én csak azt mondtam, hogy ezzel külföldön nem tudnak semmit kezdeni."

Hogyne tudnának. Csak te valamiért az ellenkezőjét hiszed.


"a jó öreg kommunista stílusban megmondják, hogy mit tehetsz külföldön."

Vannak jogszabályok, amiket be kell tartani. Ez - szerencsére - nem csak a kommunizmusban van így.

2014. jún. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hülyeséééééég!!

Mai nap folyamán beszéltem telefonon a KEKKH-el (1818 telszám) és a következőket kérdeztem:


Lehet e vezetni külföldön friss jogosítvánnyal? - Nem, csak 2 éves jogosítvánnyal lehet vezetni külföldön.


Lehet e úgy vezetni külföldön, hogy ha van mellettem felnőtt személy (szülő stb.) akinek van 2 évnél régebbi jogosítványa? - Nem csak az vezethet akinek van 2 évnél régebbi jogosítványa, azaz én mint friss jogsis nem...


Ui.: megkockáztatod, hogy kimész külföldre vezetgetsz ott, majd, ha elkap a rendőr vállalod a következményeket.

2014. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek mindenkitől akit félreinformáltam a KEKKH az egy rakat kaka.... felhívtam a BRFK-t onnan átkapcsoltak a közlekedésiekhez, és ott paragrafusra bekezdésre pontosan elmondták, hogy 18. életév után lehet külföldön vezetni. Elnézést kérek, de elszomorítónak tartom, hogy A KEKKH nem tudja a dolgokat, és ezáltal a segítségem egy félreinformálás... Nekem is fontos volt ez az információ de mostmár tudom az igazat. 18. életévet amint betölti az ember, vezethet. Friss jogosítvánnyal, MOTORON nem lehet utast szállítani, illetve kocsin vontatni. EZ a kezdő jogosítvány korlátozásai.
2014. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!