Kezdőoldal » Utazás » Európa » Vezethetek-e B-kategóriás...

Vezethetek-e B-kategóriás jogosítvánnyal Olaszországban, szlovéniában, horvátországban úgy hogy nem tölöttem be a 18-at?

Figyelt kérdés
?
2013. jún. 8. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. jún. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem az a lényeg, hogy hány éves vagy, hanem az, hogy kezdő jogsid van, tehát 2 évig nem mehetsz még külföldre.
2013. jún. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es, menj haza, részeg vagy.

külföldön való vezetéshez meg kell lenned 18 évesnek, bár nem tudom mennyire tartatják be, én szlovéniába át szoktam menni, horvátba meg úgy mentünk hogy a határon olyan vezette az autót aki már nagykorú, utána én. pár ezret levezettem úgy külföldön, és nem volt belőle gondom.

de jogilag NEM vezethetsz.

2013. jún. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

badarság hogy kezdő jogsival nem lehet 2 évig külföldre menni. utánfutót nem húzhatsz kező jogsival.

3. köszönöm szépen remélem nem lesz belőle probléma.

2013. jún. 9. 08:29
 5/7 anonim ***** válasza:
nem vagyok benne 100%-ig biztos, de mintha mi azt tanultuk volna tavaly Kreszen, hogy 1 évig nem lehet utánfutót húzni. és 1 évig nem lehet vezetni külföldön magyar jogsival.
2013. jún. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan származik ez a baromság, hogy "kezdő" jogsival nem lehet külföldön vezetni, ez egyszerűen NEM IGAZ!!!!! (Vontatni tényleg nem lehet, de ez más).

Minden országban az adott állam közlekedési szabályai és törvényei érvényesek, tehát ha van olyan ország, ahol 17 év az alsó korhatár, akkor vezethetsz akár egy napos jogsival is, feltéve, ha erre külön kikötés AZ ADOTT ORSZÁGBAN nem vonatkozik! Például Bosznia-Hercegovinában 23 év alatt éjszaka (23:00-05:00) csak egy 25 évet betöltött, jogosítvánnyal rendelkező személy jelenlétében lehet vezetni. De mivel például nálunk ilyen szabály nincs, egy 20 éves bosnyák vezethet bárhol éjszaka egyedül, holott a saját országában nem vezethetne.

MINDIG MINDENHOL AZ ADOTT ORSZÁG TÖRVÉNYEI ÉS SZABÁLYAI AZ IRÁNYADÓAK!! Ergo: indulás előtt érdemes átnézi a célország erre vonatkozó szabályát.

2013. júl. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
U.i: az első sor félreérthető volt, vontatni is csak ott nem szabad kezdőként, ahol ezt KRESZ szabályozza!
2013. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!