Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egy pótkocsin tömör gumik...

Ha egy pótkocsin tömör gumik vannak, akkor megnövekszik a teherbírása?

Figyelt kérdés

2014. jún. 25. 06:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A tömör gumitól nem lesz erősebb a vázszerkezete, a futómű is többet kap,mert nem csillapít a levegős abroncs. A fék sem lesz erősebb, hogy megállítsa a nagyobb tömeget. Felejtsd el, egyszer megállítanak egy súlymérésre a rendőrök, aztán amit majd tőlük kapsz...
2014. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Igen IFA pótkocsira gondoltam :)

Valóban elég gyermeteg ötletnek tűnik most már.

Akkor kiindulok abból, hogy a sok terhelés tönkreteszi a gumiabroncsot. A tömör ezt jobban viseli?

2014. jún. 25. 13:58
 13/17 anonim ***** válasza:

Nincs tömör. Nem érted? Nincs, nem létezik.

Ha létezne, hány kiló lenne szerinted? Mit tenne ekkora rugózatlan tömeg a pótkocsi irányíthatóságával. És mennyibe kerülne az a gumi?

Ennyire nyári szünet van már, is elolvastad a feladott kötelező olvasmányokat is? :P

2014. jún. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

De van tömör, csak akkora méretben én még nem láttam. Egyébként a tömör gumikat leginkább csak targoncáknál használnak, elsősorban azért, hogy a raktárak sík padlóján dolgozva minél tovább tartson ahogy kopik.

Szóval ha lenne ifa pótra akkora tömör gumid, az út és a terhelés szétverné, mivel kevésbé rugalmas. Tömör gumit akkor használhatunk, ha kicsi a sebesség és sík a felület, a cél pedig az erőteljes kopás kezelése.

2014. jún. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Tudtam hogy targoncára van, IFA-pót méretre gondoltam, és abban a méretben nincs
2014. jún. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

# 14/15


és a kopás után nem utolsó sorban, de elég érdekes lenne egy első defekt, egy 3-4 méterre emelt egy tonnás raklappal....

2014. jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Az utolsó ott volt a szeren :D
2014. jún. 26. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!