Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Telekocsival tapasztalatok?

Telekocsival tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Üdv! Rokonlátogatást tervezek, cca. 350 km-re. Ilyen távon érdemes inkább megvenni a vonatjegyet, vagy bízhatok az ilyen oszkar.com-féle oldalakra regisztráltakban?

Valakinek van tapasztalata? Akár jó, akár rossz :)


Köszönöm!



2014. júl. 8. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Én magam csak párszor utaztam így, de van ismerősöm, aki rendszeresen használja hazautazásra, kizárólag pozitív tapasztalatokkal rendelkezünk :)

Kerüld a vállalkozókat, és azokat a magánembereket is, akik a saját maguk benzinköltségét is az utasokkal akarják kifizettetni (nagy vonalakban ki lehet számolni)

A többiek jó arcok, van értékelési rendszer is.

2014. júl. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer tettem fel egy hirdetést, mivel fiatal lány vagyok, csak próbaképp, hogy ki jönne velem, egy nagyon kedves 40-es hölgy és egy 40-45 körüli halk férfi volt az utasom 1450km-re. Nagyon jót beszélgettünk a hölggyel és legalább nem egyedül kellett utaznom, mellesleg nekem csak 80 ezer helyett 10-be került az út.Nagyon pozitív élmény volt.
2014. júl. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na kérdező, itt a példa az előző válaszoló képében, hogy milyen magánembereket kell elkerülni!

A 80ezres útiköltségnek a kétharmada kb 54 000 Ft. Max ennyit illett volna elkérni a két utastól, de a válaszoló még pluszban behajtotta a saját részének is a kétharmadát, ha csak 10 000 Ft-ba került neki az út végül. Ez szerintem pofátlanság, mert mind az utas, mind a sofőr szívességet tesz a másiknak.

A sofőr mindenképpen el fog menni oda, ahová indult, tehát minden egyes forint, amit egy utas ad neki, csökkenti a költségeit.

2014. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ilyen hosszú úton a kétszeresét kérik el háztól-házig szállítò cégek. Én még nagyon is olcsó voltam. Kérdeztem magánszemélyeket, ők egy 5-össel kértek többet. Lemaradt, hogy oda-vissza útra volt ennyi.

Kedves 3. gondolom neked autód sincs, olyanról még hallani sem hallottál, hogy egy autót szervízelni és fenttartani is kell. De te nyugodtan utazz inkább személyszállító céggel.

2014. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Teljesen irreleváns, hogy oda-vissza, vagy csak egy útra. A saját költségeid nagy részét is behajtottad az utasokon, ami nem korrekt.

Számomra nem fér bele, hogy szívességen nyerészkedjek, még idegenekkel szemben sem.


Nyilván létezik amortizációs költség, de mivel te magányszemély vagy, nem pedig cég, tehát nem ebből élsz, akkor miért is kellene az utasnak neked az amortizációt kifizetnie?

Főleg, hogy te gondolom mindenképpen elmentél volna, ha lesz társdad, ha nem. Tehát ha csak egy tízezrest adtak volna fejenként, te már akkor is megspóroltad volna az út költségeinek negyedét!

Sokan elfelejtik, hogy az oszkár egymás segítéséről szól. Hiába mondod, hogy dehát személyszállítók duplaennyiért vitték volna el. Persze, mert ők ebből élnek, megfizettetik az említett amortizációt, a saját munkabérüket, az ezeket terhelő adókat, és még valami nyereséget is szeretnének termelni, hogy ne haljanak éhen.

Nem lehet összehasonlítani egy üzleti alapú szolgáltatást, és egy kölcsönös segítségen alapuló összefogást.


Nekem nem lenne tiszta a lelkiismeretem, ha ennyit kértem volna el, de ha neked igen, akkor lelked rajta!

2014. júl. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hibákért bocs: *magánszemély, *társad
2014. júl. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges ezen vitatkozni, te úgy csinálod, ahogy akarod. Én meg így csináltam, mivel haza akartam jutni és máshogy nem lett volna keret rá. Akàr fel is vázolhatjuk az árkülönbségeket: Busz: 60-70, vonat : 120, repülő+költségek: 40-45-től. Én 35-öt kértem. Te melyiket választanád?
2014. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Párom szokott néha sofőr lenni, neki is csak pozitív tapasztalatai vannak. Oscar.hu asszem az oldal neve amit használ.
2014. júl. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!