Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ittas vezető bejelentése /...

Ittas vezető bejelentése / feljelentése lehetséges?

Figyelt kérdés

Ha ismerek olyan embert, aki minden nap ittasan vezet, és tudom a nevét és a kocsija rendszámát, fel tudom jelenteni valahogy? Ha igen, érek vele valamit, vagy jó magyar szokás szerint akasztok a nyakamba egy ügyet, ő meg kocsikázik szépen tovább részegen?


Mi ennek a folyamata? Névtelen bejelentés esetleg ér valamit?



2014. júl. 15. 22:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Természetesen csak feltételesen kérdezem.
2014. júl. 15. 22:10
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Be kell bizonyítanod hogy tényleg ittasan vezetett. Amire semmi esélyed vagy lehetőséged sincs.
2014. júl. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Először ne a feljelentésen gondolkozz, hanem beszélgess el vele, hogy baromi nagy felelőtlenség, mert nem csak a saját, de mások életét is veszélyezteti és ha van családja akkor csakcsak megérti, hogy mindenkit hazavárnak.
2014. júl. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Jelentsd be amikor látod. Nem neked kell bebizonyítanod, hanem a rendőröknek kell megállítani útközben és megszondáztatni.
2014. júl. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem feljelentés, elég ha bejelented. Persze lehet, hogy akkor leszarják.


De ha hívod a rendőrséget, hogy láttál valakit az úton xyz rendszámmal aki kacsázva ment mintha részeg lenne, mg egyéb jelek, akkor lehet ránéznek. De ha kiderül, hogy nincs igazad, kamuzol, stb, akkor a nyakadba varrnak egy ügyet igen.

2014. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én is arra gondoltam, hogy bejelenteni lehet az ilyesmit, de kíváncsi lennék, vajon elkezdik-e keresgetni az illetőt a környéken, de szerintem ez nagyon rendőr függő dolog, van-e kedve a járőrnek hozzá vagy sem. Persze, muszáj lenne nekik a bejelntés miatt, de sajnos ebben az országban tapasztalatból lehet állítani, hogy magasról tesznek még a feljelentésre is. Van ország, ahol visszahívnak, ha megcsörgeted őket. Itt meg tavaly előtt mentőt hívtam szívinfarktus miatt, mire elkezdtem volna mondani, hova jöjjenek megszakadt a vonal, vártam egy fél percet, semmi, úgy hívtam vissza őket. Régebben szóltam garázdaság miatt a rendőrségnek, aztán egy óra múlva elkocsikáztak arra, de lehet nem is a bejelntés miatt. De nem csak egy hasonló eset volt már. Szóval nem igazán hiszek bennük, de a pénzért meg a tiszteletért azért tudnak nyavalyogni.


3-as:


Ha valaki minden nap részegen vezet, az alkoholista. Egy alkoholistának nem lehet érvelni, mert azt sem ismeri el, hogy iszik. Ezért is akkora gond az alkoholisták kezelése a világon, ráadásul Magyarországon már nincs olyan lehetőség, hogy "elviteted" kezelésre, ha nem egyezik bele, akkor senkinek semmi köze hozzá, mit csinál. Ha meg részegen vezet, akkor a rendőrség megbüntethetné legalább, de azt meg érd el valahogy... Igazoltatással is csak a szabályosan vezetőket meg a bambákat kapják el, ha látod, hogy készül kilépni a rendőr, hogy megállít, nyomsz egy irányjelzőt mielőtt jelezne, és lefordulsz balra vagy jobbra, te nem arra mész, nem állíthat meg.


Szóval úgy érzem, ezzel a részegen vezető bejelentése dologgal is csak azt lehet elérni, hogy jó szokás szerint vagy simán köcsög h.lyének titulálnak, vagy még jól elő is vesznek, mert köcsög h.lye voltál, hogy mertél szólni.

2014. júl. 16. 13:18
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
kicsit régi a kérdés, de 5-ös. Miért varrnák a nyakába az ügyet? Hisz próbálta bejelenteni a dolgot ami törvénybe ütköző. Ezért még senkit nem kérnek számon. Kivéve ha többször fordul elő és kiderül hogy semmi alapja sincs... :)
2015. febr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
28%
Fuss rá hátulról, mikor megáll egy kereszteződésnél. Te azt mondod, hogy indokolatlanul padlóféket nyomott. Kijönnek helyszínelni, megszondáztatják. A biztosítása meg fedezi a károdat.
2015. júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!