Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Budapesten...

Mi a véleményetek a Budapesten közlekedő kerékpárosokról?

Figyelt kérdés
Nyilván tisztelni kell egymást az utakon, de szerintem amit a biciklisek művelnek a kresz változás óta az minősíthetetlen. Az hogy a buszsávot használják közlekedésre, feltartják a buszt, nem húzódnak le, az autók közt kacsáznak. Mind a gyalogos és a gépjárműforgalmat is veszélyeztetik. Sok helyen bicikli út van kiépítve és mégis az úttesten közlekednek.
2014. júl. 25. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Időnként félelmetesek. Viszont az is igaz, hogy ezt a város, főképpen a Belvárost nem ekkora és nem ilyen forgalomra találták ki.
2014. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Büntetlenül közlekednek a szabályokat nem betartva a legtöbbjük.

Még nem találkoztam olyannal, hogy megbüntettek volna egyet is a járdán tekerésért.

2014. júl. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én csak azon vagyok felháborodva, hogy tömeg közlekedek, és a tömött busz nem tud haladni a saját sávjában,mert a buszsávban ott teker a bicajos úgy hogy nehogy a busz le tudja előzni, az pedig ahogy az autók között szambáznak felháborító. Senki nem szankcionálja őket.
2014. júl. 25. 13:50
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Pofátlanok, de nem baj, a mostani gázolás miatt biztosan kitalálnak majd valamit. Sajnálom a busz sofőrt, mert tuti meg fogják hurcolni :( Engedni kellene a bicajosokat a járdán közlekedni, vigyázzanak ők a gyalogosokra.
2014. júl. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

Hát én sajnos nem tudok a többtízezer budapesti kerékpáros mindegyikéről egyenként, külön-külön véleményt alkotni.


Általánosítani pedig gusztustalan dolog.

2014. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

3-as, ne mentegesd azt a buszsofőrt, mert védhetetlen, amit tett. Jó látási viszonyok között elgázolt valakit, aki rég a látóterében volt. Ez mi???


Egyébként minden bringás màs. Én pl. nagyon is ügyelek a szabályok betartására és nagyon rosszul tűröm, ha összemosnak a piroson áttekerő, járdán szlalomozó, villamossínen centiző paraszttal.

2014. júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Most komolyan: bunkó parkoló, illetve a nem indexelő autósoknál, nem általánosítunk. Bunkó gyalogosoknál, nem általánosítunk. Bunkó buszvezetőnél, nem általánosítunk.

Persze, a bunkó kerékpárosnál, már az összes biciklis bunkó. Köszönjük az általánosítást!

Én sem kedvelem a bukó kerékpárosokat, de vannak köztünk normálisak is. Figyelni kell egymásra. Nem tudom, hogy a visszapillantó tükör, kötelező-e, mert szerintem nem. Nekem, mégis van, mert sokkal jobb, mintha, folyamatosan hátranézek. Az, hogy két kerekű, világtó karácsonyfák lettünk, az az idő eldönti, hogy helyes volt-e. :) Az alkohol engedélyezése, szerintem is, szánalmas (bár, úgy tudom, hogy csak, a mellékutakra vonatkozik, főúton, továbbra is, tilos).

Az egyik gond, hogy Bp.-en, nem történt meg, a kerékpárutak rehabilitációja. Nem minden probléma oldódott meg, ami régóta fennáll. Gondolom, macskaköves úton, az autósok sem szeretnek közlekedni. Nos, a kerékpárosoknál, nem egy, bicikliút, még mindig, köves. Külön röhej az, hogy, olykor, a mellette levő, gyalogos út, meg aszfaltozott. Az össze - vissza, sehova sem vezető kerékpárutakat, meg sem említettem... .

Vagyis igen, van elég problémánk, még így is! :)

2014. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

Ugye az autóknál van teljesítményadó, az üzemanyagban jelentős j9vedéki adó, autópályán fizetünk útdíjat.

Mi lenne, ha a bringások is fizetnének mondjuk bringaadót és abból épülhetne nektek frankó kerékpárút. Na?


Nem fogok általánosítani. Nagyon sok olyan kerékpáros van ( nem csak Budapesten) akik nem tartják be a szabályokat ( sőt, tisztában sincsenek velük), ők sajnos ön és közveszélyesek.

Van egy szűk réteg, aki baromi nagy profi - mint az elgázol csávó - és Schumachert játszik az autók között..

És van egy elég nagy réteg aki normálisan közlekedik. A másik kettővel kellene valamit kezdeni.


Sajnos a feltételek sem adottak a gondtalan bringázáshoz.


A buszos eset meg szomorú, azt jól elszúrta a buszsofőr, nem fogja tudni kimagyarázni. Remélem elég rendesen ráhúzzák a répára.

2014. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kovpet ***** válasza:

John_McClane: fizetünk mi is adót. SZJA-t, ÁFÁ-t, stb, stb. Plusz autósként fizetem azt is, amiről te beszélsz. A cégem miatt meg 10-15 másik adónemet.

Ne találj ki újabb adót nekem, légy szíves. Így is túl sok van.

2014. júl. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A legtöbb bunkó, gyorsan megy, ott is száguld (pl.: Kispest, Üllői út-Lehel utca), ahol nagyon veszélyes, ha pedig szólsz, akkor te vagy a hibás. Ja: és mindegyik "tudja" a KRESZ-t. Nagyon kevés a normális.
2014. júl. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!