Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet tű/magassarkú...

Hogyan lehet tű/magassarkú papucsban vezetni, mi a technikája?

Figyelt kérdés
Én leveszem mert,mindig beakad a sarka és csúszkál a lábamon. Ti hogy oldjátok meg ezt a problémát?
2010. jan. 11. 12:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
Ha papucs, akkor jó idő van. Ha jó idő van, akkor lerúgni, be vele az ülés alá, mezítláb vezetni...
2010. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
73%
Én magassarkúba is szoktam vezetni és szintén hátrébb tolom az ülést és nyáron papucsba is, de még egyszer nem volt olyan helyzet h. leesett volna a lábamról vagy félrelépek stb. Kipróbáltam mezitláb, de egyből vissza is vettem a papucsot:) iszonyat kényelmetlen, és rőádásul nem éreztem biztonságban magam, szóval úgy tuti balesetet okoztam volna. 22/L
2010. jan. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Én már vezettem mezítláb többször is.

Egyszer leállított a rendőr, és kiderült, majdnem feljelentett, állítólag TILOS!

2010. jan. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

nyáron én is sokszor mezítláb ülök be a volán mögé ha pl vkit vinni kell vhova,de nekem nem kell kiszállni.

Szeretek így vezetni

2010. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokat vezetek mezítláb, ki is szállok mezítláb, rendőr is látta már többször, nem szólt, nem tilos. A KRESZ-ben nincs az öltözködésre vonatkozó szabályozás, ezek nekem mind városi legendák; ha az öltözéked nem veszélyezteti közvetlenül a közlekedés biztonságát, akkor nincs semmi gond. (Azt megnéztem volna, hogy milyen indokkal jelent fel a rendőr valakit, akin nincs cipő?!) :D
2010. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
érdekes dolog
2010. jan. 13. 10:19
 17/25 A kérdező kommentje:
Már többször is próbálkoztam de nem sikerült,amikor engedem fel a kuplungot a sarka beakad és már le is csúszik a lábamról illetve amikor a gázpedál és a fék között mozgatom, a sarkam lecsúszik oldalra a papucsról(főleg ha harisnya is van rajtam).Ezert inkább kibújok belőle és mezítláb vagy ugye harisnyában vezetek (nagyon kényelmes).De nem mindig vagyunk egyedül a kocsiban,és tök ciki mások előtt szerintem. Már jártam így (elindultam majd nemsokára le is vettem,és amikor rákérdeztek ,hogy miért elmondtam hogy nem bírok benne vezetni , nevetett rajta) ezért jó lenne tudni a technikát ilyen esetre. Több autóban is próbáltam (punto,polo,corsa,ducato)de nem megy. Mit csinálhatok rosszul? Sokszor megyek különböző kocsival,mindnek más lehet a technikája?
2010. jan. 13. 11:14
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább mezítláb vezetek, és nekem semmi ciki nincs benne (ettől te még érezheted úgy).


Elvileg az segít, ha nem bokából nyomod a pedálokat, hanem térdben hajlítod be a lábadat jobban, és mindig kicsit felülről taposol a pedálra. Ez fárasztóbb lehet, mert mindig meg kell emelned kicsit combból az egész lábadat. Attól függ, mihez vagy most szokva...

2010. jan. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ-ben igenis van erről szabály, mégpedig azért mert ez NEM öltözködés kérdése, ahogy sokan ki akarják kerülni a dolgot, hanem biztonsági szempont. Papucsban, magassarkúban, mezítláb nem szabad vezetni, ez így konkrétan le van írva a KRESZben. Nem véletlenül. Egyébként hiába vezetsz balesetmentesen, ha történik egy kis koccanás, emiatt akkor is te lehetsz a hibás ha egyébként nem te voltál, vagy egyenlőek az esélyek:)
2010. jan. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
100%
nekem mindig van az autóban egy balettcipő féleség és azt gyors magamra kapom :)
2010. jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!