Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most akkor kötelező a láthatós...

Most akkor kötelező a láthatósági mellény nappal lakott ter. Kívül vagy sem?

Figyelt kérdés

Amikor megvettem a biciklit akkor utánanéztem a neten meg a kerékpárüzletben is ki volt rakva hogy csak éjszaka és korl. látási viszonyok között kötelező a viselete lakott ter. kívül.

De ma igazoltattak a rendőrök és számon kérték rajtam hogy miért nem viselem( egyébként a táskámban volt), én mondtam neki hogy én a fentieket tudom, de ő azt állította hogy viselnem kell.Szerencsére csak figyelmeztetett mert nálam volt és felvettem. Most akkor kinek van igaza?

Illetve tudnátok linkelni egy jogszabályt hogy kinyomtasam és magamnál tartsam az ilyen esetekre?



2014. aug. 9. 21:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen a rendőrnek volt igaza.
2014. aug. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%

Neked volt igazad, második válaszoló téved.


12)176 A lakott területen kívüli út úttestjén, leállósávján, útpadkáján tartózkodó gyalogosnak/személynek - ide nem értve a gyalogosok zárt csoportban történő közlekedését - éjszaka és korlátozott látási viszonyok esetén fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie.


Gyakorló kerékpárosként viszont azt javaslom, ha csak lehet, mindig legyen valami olyan élénk színű ruházat, amelyet messziről is jól látni. A sírodra már hiába írják fel, hogy "Pedig igaza volt..."


[link]

2014. aug. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Hehe, én vagyok a második, szóval az első (és a rendőr) téved.
2014. aug. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a rendőrnek van igaza, mert a segéd-motorkerékpárosoknak nappal is kell (kellene) viselniük lakot területen kívül a láthatósági mellényt. Szerintem ez a kerékpározókra is vonatkozik.
2014. aug. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Rossz részletet emeltem át, bocs, a link jó.

A mellényt illetően viszont mindegy.


Ezt kellett volna kopiznom.


Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok


(6)348 A kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között abban az esetben szabad közlekedni, ha a kerékpáron vagy a kerékpároson


a) előre fehér-, hátrafelé piros színű, folyamatos vagy villogó fényt adó lámpát és fényvisszaverőt helyeztek el, és


b) lakott területen kívül kerékpáros fényvisszaverő mellényt (ruházatot)


visel.

2014. aug. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
#4: szerinted! Viszont a jogszabály szerint nem! Segédmotoros kerékpáron pedig egyáltalán nem kötelező a fényvisszaverő mellény!
2014. aug. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Bizony-bizony, 2012. augusztus 14-től a Kresz kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között írja elő kötelezően lakott területen kívül a láthatósági mellény viselését.


Ha legközelebb nappal és jó látási viszonyok között állít meg a rendőr és hiányolja a láthatósági mellény viselését, akkor hivatkozz a 228/2012. (VIII. 23.) Kormány rendeletre, ami módosította és megváltoztatta a kerékpárosok és segéd-motorkerékpárosok láthatósági mellény kötelező viselésének előírását.


Tehát a kerékpárüzletben helyesen volt kiírva és a rendőr rosszul tudta.

2014. aug. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Neked kellett volna a rendőrt figyelmeztetni, hogy tanulmányozza a KRESZ-t.
2014. aug. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Dörmögő ***** válasza:
76%

Kreszt követve neked volt igazad.

A gyakorlatot nézve meg ha elmagyarázod a rendőrnek hogy rosszul tudja a dolgot akkor előjön egy íratlan szabállyal, a sapka esetével. Ha van a fejeden sapka akkor azért büntet meg, ha nincs akkor meg azért. Legalábbis a legtöbb rendőr ezt tenné mert nehogymár egy egyszerű mezei biciklis jobban tudja nála aki ezt tanulta (próbálták neki tanítani) éveken át, meg utánképzésekre is eljáratják a változások miatt.

Akkor most megkaptad a legfőbb kérdést. Vagy lenyeled a békát és viseled a mellényt (nappal is hasznos az), vagy belebonyolódsz ebbe a dologba ha legközelebb találkozol ezekkel a rendőrökkel, viszont akkor lehet hogy megbüntet másért. Bár vannak jó fej rendőrök is (hallottam róluk, látni még nem sikerült őket).

2014. aug. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igazából mondtam neki hogy szerintem nincs igaza,erre ő mondta hogy szívesen megmutatja a kreszt, erre mondtam hogy hagyja elhiszem neki, mert volt egy kis vaj a fülem mögött mert a hátsó lámpám nem működött mert lemerült az elem, nem akartam hogy neki álljon átnézni az egész bringát mert a lámpa miatt biztos megbüntetett volna,főleg ha ott kiderül hogy nekem van igazam.
2014. aug. 10. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!