Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most akkor kötelező, vagy nem...

Most akkor kötelező, vagy nem kötelező a láthatósági mellény? Egyik helyen ezt olvasom másik helyen meg azt.5-6 km-rel kéne arrébb bicikliznem (lent van még más is)

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy mindenképpen kötelező a használata, de máshol (azt hiszem KRESZ szabályzatban)hogy csak akkor kell, ha korlátozott a látási viszony, vagy sötét van

2013. jún. 20. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Város/faluhatáron kivül kötelező.
2013. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ma már van egy ilyen jellegű kérdés. Nem kell kukás mellény semmikor. Korlátozott látási viszonyok (pl. borús időben) és sötétben kötelező olyan öltözék, melyen a jól láthatóságot szolgáló elemek vannak. De ez lehet bringás nadrág, póló, dzseki, hátizsák stb. is.
2013. jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha KRESZ vizsgára készülsz, akkor merülj el a témában! :-)


Ha nem:

Nos én sem tudom hirtelen, bár szerintem nem kötelező. Viszont ha bringázol, akkor minél többször hordod, ha autókkal egy úton közlekedsz, annál jobb (biztonságosabb).

Szóval hordjad és ne érezd cikinek! Én is hordom sokat!


Sötétben: Gondolom ültél már autóban, és láthattad, hogy mennyire nehéz észrevenni egy biciklist! Még ha van lámpája, villogója, egyebek (amelyeket jól elnyom az autó fényszórója...), akkor is is jó az a mellény! Egy kukásmellényest lehetetlen nem észrevenni! Korábban fel tud készülni az autós a kikerülésére!


Világosban:

Ha forgalmas úton, vagy épp két falu közt biciklizem nappal, akkor is felveszem. Ugyanis nappal is baromira beleolvadunk a környezetbe bringásként egy autós számára. Azt a virító zöldet, meg jobban észreveszik. Persze egy fehér felső vagy valami élénk világos szín is feltűnő, de a kukásmellény a legegyértelműbb!

Főleg ilyen melegben, amikor stresszesek a sofőrök, szemükbe süt a nap, nagyobb segítség, ha mellényben vagy, vagy valami olyan színű hátizsákkal...! Így neked is biztonságosabb.


Meg én azt vettem észre, hogy ha van rajtam mellény, akkor kedvesebbek az autósok is. Nem mind, mert vannak akikből kinevelhetetlen a taplóság, de a többség értékeli, ha láthatóbbá teszed magad! Nagyobb ívben szoktak olyankor engem kikerülni, és ez megnyugtat!

2013. jún. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd csak:


(6)344 A kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között abban az esetben szabad közlekedni, ha a kerékpáron vagy a kerékpároson

a) előre fehér-, hátrafelé piros színű, folyamatos vagy villogó fényt adó lámpát és fényvisszaverőt helyeztek el, és

b) lakott területen kívül kerékpáros fényvisszaverő mellényt (ruházatot)

visel.


Tehát csak éjszaka és korlátozott látási viszonyok között, lakott területen kívül kötelező!

Viszont a használata egyébkét ajánlott máskor is!

2013. jún. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A KRESZ nek van igaza
2015. jún. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!