Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha férjhezmentem és megváltozt...

Ha férjhezmentem és megváltoztattam a nevem, attól még érvényes a régi magyarigazolványom?

Figyelt kérdés

Átnéztem amit írnak róla, konkrétan nem írja sehol, hogy ebben az esetben újat kell-e kérni, vagy lehet-e utazni vele. Sajnos már nincs időm kicsérlni, hétfőn kell utaznom. Esetleg ha viszek magammal házassági kivonatot és születési bizonyítványt? Nem kötnek bele? Meg ugye a képen is látszik, hogy én vagyok, születési idő is azonos.

Szerintetek?


2014. aug. 15. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi az a "magyarigazolvány"?
2014. aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2014. aug. 15. 18:34
 3/7 A kérdező kommentje:
A magyarigazolvánnyal és magyar hozzátartozói igazolvánnyal rendelkező határon túliak minden évben négy alkalommal 90%-os kedvezményben részesülnek, amennyiben Magyarország területén tömegközlekedési eszközökkel utaznak. A 65 évnél idősebbek és 6 évnél fiatalabbak ingyen utazhatnak, az ő esetükben nincsen korlátozás az utazás számának tekintetében.
2014. aug. 15. 18:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm az információt.


Ezt elsősorban az okmány kiállítójától lenne jó megkérdezni, de gondolom erre már csak hétfőn lenne lehetőség.


Logikusan belegondolva az okmányok névre szólnak, ha nem úgy hívnak, akkor nem érvényes.


Elképzelhető, hogy ha az általad említett okmányokat elviszed magaddal, akkor bizonyos helyeken el tudod fogadtatni, hiszen azokból kiderül, hogy tényleg te vagy az, de én kockázatosnak látom, nem számítanék rá. Megpróbálni meg lehet.

2014. aug. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kitöltög ezt:

[link]


Leadod ott, ahol eredetileg kérted az igazolványt, és megfelelő illeték leróvása után kapsz másikat!


Persze ezt az oldalt megtaláltad volna magad is:

[link]

2014. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*jav: Kitöltög=Kitöltöd
2014. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves tegnap 21:19'

Az oldalt megtalaltam én is, de irreleváns, mivel nem ukraijnai vagyok és mivel nekem hétfő reggeli utazáshoz kell, amit ugye gondolod te is, hogy nem fognak nekem kicserélni addig. De azért kösz...

2014. aug. 16. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!