Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tennél, illetve hogyan...

Mit tennél, illetve hogyan tudnád feldolgozni az alábbi esetet?

Figyelt kérdés

A sztori kitalált, de érdekelne, hogy ti hogyan kezelnétek, illetve azután hogyan tovább is.

Egy főúton, a megengedett sebességgel közlekedsz, szembe, mögötted senki. Majd hirtelen egy bokor takarásából egy ember ugrik eléd akit elütsz, meghal. (Öngyilkos lett) Ezután jönnek csak szembe, akik már csak a fejleményeket látják. Azt h direkt ugrott eléd te tudod, búcsúlevél stb nincs a múltjából. Gondolom a rendőrök csak rájönnek, hogy hogyanis volt minden, ha neked nem is hinnének, hiszen tanu nincs. A kocsidban is jelentős kár van. Lelkileg hogyan élnéd meg szerinted? A vezetésedre kihatna? Szerinted te hogy jönnél ki ebből az esetből, ha mindent (rendőri ügy, kár, munkakiesés mert csak autóval oldható meg a bejárás) stb stb figyelembeveszel?



2014. okt. 6. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden ember más, mindenki másképp dolgozná fel. Én ismertem kamionos kollégát, aki elé öngyilkossági szándékkel kiugrottak, meg is halt az illető. Bár nem volt búcsúlevél vagy hasonló, később az öngyilkosságot fogadták el oknak, nyilván az út közepén - az M0 - on történt - semmi keresnivalója egy gyalogosnak. Az illető kollégát természetesen megviselte, de nagyon nem vette a szívére, nem volt esélye elhárítani, dolgozni meg muszáj.


Nekem is volt már - szerencsére nem végzetes - balesetem, saját- és idegen hibás is. Le kell vonni a tanulságokat tanulni belőle és továbbmenni, nagyon agyalni rajta semmi értelme.


Mozdonyvezetőt is ismertem, akinek több gázolása is volt. Itt ugye pláne nincs esély elkerülni egy ilyen esetet, van akit nagyon megvisel, mások könnyebben veszik.

2014. okt. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:
46%

Nem tudom hogy hogy dolgoznám fel amíg nem élem át, remélem hogy sosem fogom.


Ha odafigyelek a vezetésre és nem éppen az energitalt/vizet/szendvicset/cigit stb bontogatom, akkor kicsi az esélye hogy elütném. Elrántanám a kormányt és valószínűleg az árokban bukfenceznék egy párat.


Ne legyen rá esély, hogy kipróbáljam!

2014. okt. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tesóm mozdonyvezető, neki is volt már több ilyen esete, egy-két napig viseli a nyomait, de aztán az élet megy tovább. Egyébként a példádhoz annyit, hogy igazságügyi szakértők élég nagy pontossággal meg tudják állapítani az ütközési sebességedet,a kormányreakciódat, a nyomokból pedig a baleset előzményeit, stb. Aztán a rendőrök pedig az igazmondást vizsgálják azzal a bizonyos készülékkel. Azt viszont Te is tudod, hogy az emberek az öngyilkosságnak nem ezt a meglehetősen bizonytalan módját választják!
2014. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ütöttem már el szabálytalan motorost, aki kórházban kötött ki. Semmit sem változott a vezetési stílusom, nem alszom rosszul, mert tudom hogy én nem csináltam semmi rosszat, ő volt a hülye aki sebességhatár felett ment és nem adta meg az elsőbbséget. Persze ott helyben megütött az adrenalin, de miután elmúlt visszaállt minden a régibe.
2014. okt. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kettes! A legutolsó amit csinálsz, az a kormány elrántása. A kormány nem játékszer, az autó pedig pláne nem az. Nem rángatjuk össze-vissza. Te veszélyeztetnéd a többi szabályos közlekedőtársad, a saját utasaid, esetleg a saját életedet? Féktávon belül nem rángatjuk a kormányt, hanem belekapaszkodunk, és átmegyünk az akadályon. Szerencsétlen hülye meg akar halni, hát legyen sikerélménye! Inkább Te, esetleg a vétlen szembejövő dögöljön meg, vagy váljon örök életére nyomorékká? Nagyon gyorsan verd ki a fejedből a kormány rángatását.


Nagyon gyorsan. Egy ember elgázolása nagy valószínűséggel nem okoz neked súlyos sérülést (nem szarvasbikáról beszélek), ha átmész rajta, vagy felökleled. Közlekedésben nincs olyan hogy tiszta szív. Egyedül csak józan ész van.


2007-ben egy motorcsónak egy szárnyashajó elé vágott, az meg ahogy volt, eltaposta. A meghallgatáson kiderült, hogy ha a szárnyashajó kapitánya elrántja a kormányt (adódott volna rá lehetőség!), a motorcsónakos nem hal meg. Cserébe a szárnyashajó azonnal felborul, utasai közül valószínűleg 6-8 fő meghal, 20-35 súlyosan megsebesül. A kapitány jól döntött, a motorcsónakos idióta pedig szart a vízi közlekedési szabályokra. Ennyit erről.

2014. okt. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Beviz Elek ***** válasza:

#5


Szerintem pont azokkal a sofőrökkel van a gond, akik egy váratlan helyzetben csak beletaposnak a fékbe, megmarkolják a kormányt és becsukják a szemüket.


Illene tisztában lenni hogy a környékeden milyen autók vannak és elrántásnál pl nem a szembejövő kamion alá parkolsz, stb.

Az elrántás nem azt jelenti hogy betekered jobbra vagy balra teljesen és orral 90-nel belecsattansz az első akadályba!

2014. okt. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a másodperc tört része alatt lesz időd átfuttatni az agyadon, hogy milyen járművek vesznek körül téged. Ez egy rutinszerű, megrögzött cselekedet, amit LE KELL GYŐZNI. Mint amikor automatikusan becsukod a szemed a kalapácsütésre. Nem tudom, kerültél-e már hasonló helyzetbe, de amikor hirtelen féktávon belül eléd kerül valaki, baromira nem azzal foglalkozol, hogy fú, most én egy HANGYÁNYIT félrekormányzok, de nahát, nem balra, mert ott jön a Kamaz 10 tonna sóderral, hanem egy picikét menjünk inkább jobbra. Nem, itt ilyen nincs. Három eseten vagyok túl, tudom miről beszélek. És vagy hatvanhárom ilyennél helyszíneltem. Amikor rád ijeszt az akadály, k*rvára nem leszel abban az idegállapotban, hogy felmérd a "rántás" mértékét és irányultságát. Vagy betanulod a magabiztosságot, vagy repülsz fejjel lefelé... és nem te határozod meg, hogy merre repülsz, vagy hogy merre tér ki a kocsid orra. Ahová a természet vagy a jó szerencse diktálja. Kis mértékben SEM rángatunk kormányt. Amiről te beszélsz, az akkor létjogosult, ha harminccal csorogsz a lakóövezetben, és kigurul a Pistike. Ott elismerem, *elvileg* van lehetőség kivédeni. Hetvennél, nyolcvannál, ne adja az isten, kilencvennél marhára nincs. Öt centi kormánykitérés, és mész a KSH feketelistára.
2014. okt. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!