Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vihetek-e repülőre kézipoggyás...

Vihetek-e repülőre kézipoggyászban (lezárt zacskóban) mondjuk 20x50ml-nyi folyadékot, vagy csak szigorúan 10 darabot (melyek max 100ml-esek)?

Figyelt kérdés
Több helyen is láttam, hogy kézipoggyászban 10x100ml-t lehet felvinni. Máshol meg azt írják, hogy a max 100ml-es folyadékok mennyisége összesen nem haladhatja meg az 1 l-t. Utóbbiból az következik akármennyi lehet, ha nem több összesen 1 liternél, de ennek az első ellentmond. Hogy van ez?
2010. jan. 24. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a héten repültem, és "1 l-es zacskóba bezárva, max. 5 db, max. 100 ml űrtartalmú edényekben" vihetsz fel folyadékot, tehát legfeljebb fél liter, amit ki tudsz hozni a szabályból, persze más dolog, hogy mennyire ellenőrzik. Viszont a check-in után vásárolt ásványvízből felvihetsz bármennyit, ha meg bírod fizetni :)

Meg persze a kézipoggyászodnak bele kell férnie egy szabvány rekeszbe, ami minden kapunál van...

2010. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az, hogy mennyire ellenőrzik az adott légitársaságtól függ? Ryanair-el utazom, vegyes véleményeket hallottam róla. Volt aki azt mondta, mindegy mekkora űrtartalmú zacskóba teszem, a lényeg, hogy lezárható legyen. Tudom, az a legjobb, ha betartom a szabályt, de ha már egyszer 1 liter vihető fel szeretném a lehető legjobban kihasználni.
2010. jan. 24. 19:28
 3/4 A kérdező kommentje:
az lemaradt, hogy köszi a választ!:)
2010. jan. 24. 19:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem annyira légitársaságtól, mint inkább várostól. Elég, ha pl. Londonra gondolsz - kb. 2 napja növekedett a terrorfenyegetettségi szint a második legdurvábbra. Szerinted? :)

Szerintem még a s*ggedbe sem kézzel, hanem kamerával nyúlnak. Egyébként csak a hecc kedvéért nem érdemes feszegetni a határokat. Az apósom egyszer utazott valahova, és a 30ml-es (!!!) parfümjét úgy kihajították a táskájából, hogy csak lesett szét, szóval lehet, hogy elnézik egyszer, elnézik kétszer, de harmadszorra már nem, vagy valami. Aránylag csekély tapasztalatom szerint a szabály az szabály, de ők is emberek. Szóval érted, hivatalosan szigorú rend van, meg általában gyakorlatilag is, de... hát nem tudom. Változó... Passz, nem tudok mit mondani :)

2010. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!