Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Látattok megoldást olyan...

Látattok megoldást olyan közlekedésszabályozásra, hogy egy adott sáv használata változtatható legyen? Megvalósítható lenne?

Figyelt kérdés
Tehát van egy 2x2 sávos út,aminek egy szakasza túlzsúfolt a nap adott időszakában. Az lenne a jó,ha reggel az egyik irányú belső sáv átminősülne a másik irány kibővítő sávjára ebben az időszakban.
2014. nov. 7. 08:01
 1/8 anonim ***** válasza:
TV-ben láttam ilyet, hogy már megvalósították valahol (talán valamelyik amcsi városban), ott ilyen LED-el volt a sávelválasztó felfestés és mindig máshogy világított, illetve a táblák is digitálisak voltak. Élőben még nem találkoztam ilyennel.
2014. nov. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az ilyet nem szeretik, amúgy lámpákkal szokták megoldani főleg, pl alagútban.
2014. nov. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A magyar birkáknak ez már sok lenne.Némelyik még megfordulni sem tud normálisan,nem hogy egy ilyen kicsit komplikáltabb esettel találkozzon!!
2014. nov. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van jogsid, kérdező?

A magyar KRESZ-ben is benne van. Két- vagy háromlencsés forgalomirányító készülék, vízszintes elrendezésben. Balról jobbra piros X, sárga jobbra lefelé mutató villogó nyíl és zöld lefelé mutató nyíl a jelzésképe, ebből a középső opcionális. Piros X az adott sávra behajtási tilalmat jelöl, a sárga nyílra jobbra el kell hagynod a sávot (irányváltás), zöld nyíl esetén használhatod az adott sávot. Az útburkolati jel a dupla szaggatott vonal.


A gyakorlatban idehaza ilyen útszakaszról nem tudok. De magát a jelzőlámpát ellenőrzőpontoknál (határ, gyárkapu, parkolóbejárat stb.) szokták használni.

2014. nov. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én már láttam ilyet, sőt, mentem is ilyenen, az USA-ban ez bevált, hogy a reggeli csúcsban befelé van több sáv, délután meg kifelé. A sávok fölött van egy kis lámpa, ami vagy egy zöld nyíl, vagy egy piros X, hogy mehetsz benne abban az irányban vagy nem. És ki van táblázva az időbeosztás is, hogy mikor mi érvényes.


Keress rá google-n: reversible traffic lanes

2014. nov. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsónak örültem,mert látom tényleg működik a dolog olyan célra is,ami szerintem jó. Igaz,most hogy írjátok láttam határátkelőknél, alagutaknál és kapuknál szabályozó jelzést,de az szerintem kicsit másabb,mert speciális hely,viszont ez az amerikai okés.
2014. nov. 7. 10:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, Amerikában egyébként azért működik, mert ott nincs tömegközlekedés a városokban, legalábbis nem olyan szinten, mint Európában. Itt is hasznos lenne, csak nehéz megoldani, ha az út közepén ott megy a villamos.


Sőt, olyat is láttam, hogy egyszerre is be lehet menni a középső sávba mindkét irányból, de csak az első balra kanyaradási lehetőségig. Tehát van 5 sáv, 2-2 sáv a két irányba, a középsőt meg két egymással szembe mutató kanyarodó nyíllal jelölik.


A legjobb a HOV sáv volt, (high occupancy vehicle), ahova csak akkor mehetsz be, ha többen vagytok a kocsiban. Ezek a sávok rendszerint külön sebességkorláttal is rendelkeznek. Tehát ha egyedül vagy, mehetsz a szélső sávokban 55-tel (mérföld), ha többen vagytok, akkor mehettek bent 65-tel. Nagyon praktikus megoldások vannak odaát.

2014. nov. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Itt az kéne,hogy az adott sáv csak az első balra kanyarig lehetne használatos és csak adott időszakban. Mondjuk ilyen esetben a szembe forgalmat már előtte két sávról egyre kéne szűkíteni,ez az amit nehezen tudok elképzelni,hogyan lehetne megoldani,hogy gyakorlatban is működjön,de gondolom fent lehetne egy figyelem tábla,hogy kétirányú forgalom jön és mellé egy lámpa hogy most neki tilos egyenesen menni és egy besoroló jelzés villogna vagy nem tudom. Majd a kereszteződésben természetesen az adott sávban piros lenne a lámpa.

Itt az a gond,hogy viszonylag rövid útszakaszról van szó,de megakasztja az egész forgalmat a sok balra kanyarodó.

2014. nov. 7. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!