Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egy olyan valaki vezet...

Mbenyo97 kérdése:

Ha egy olyan valaki vezet akinek nincs jogsija és olyan ül mellette akinek meg van és a rendőrök csak rutin ellenőrzésből félre állítanak és ez kiderül akkor mi a következménye ennek az egésznek? ( B kategóriára értem)

Figyelt kérdés

2014. nov. 15. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Miért derülne ki?

Én mint utas nem vagyok köteles tudni, hogy neked nincs jogsid!

Én mint utas nem vagyok köteles elárulni, hogy van-e jogosítványom!

A többi a te sarad!

2014. nov. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%

#1 miről beszélsz? Igazoltattak már valaha is..?


Amúgy neked pénzbünti gondolom amiért jogsi nélkül mentél, vagy ami ilyenkor jár, az utasodnak meg semmi.

2014. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

"Én mint utas nem vagyok köteles elárulni, hogy van-e jogosítványom! "

Az már igaz, de azt nyilván feltételezik, hogy te tudod, hogy aki a kormánynál ül nincs jogsija, úgyhogy illett volna megakadályozni, hogy elinduljon.

Ha meg igazoltatásra szólítanak fel, mégha nem is a jogsid mutogatod, személyi igazolványod

bemutatván lekérdezik ott helyben elektronikusan, márcsak azért is, nincs-e körözés, akkor már nincs is kérdésük.

De Te tudod...

2014. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Semmi hátrányom nem keletkezhet abból, hogy nem tudom, van-e jogosítványa a vezetőnek vagy sem. A taxisofőrtől sem kérem, hogy mutassa meg a jogsiját, lehet, hogy a múlt héten vonták be tőle!

Az egész cécónak meg semmi köze ahhoz, hogy nekem, mint utasnak van-e jogosítványom! Ha lekérdezi a rendőr, ha nem! Egyébként oka sincs rá, hogy megkérdezze, egyszerűen a történtekben nem játszik szerepet, semmi köze hozzá!

Szabálysértést a kocsi vezetője követett el, a jogszabályok szerint ő büntethető!

2014. nov. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Aki vezette a járművet, közúti veszélyeztetés miatt 3 évig terjedő szabadságvesztéssel, a jármű üzemben tartója (ha tudott a dologról, nem pedig ellopták az autót) járművezetés tiltott átengedése miatt 1 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. Az utas nem büntethető, kivéve ha a jármű vezetője ellen erőszakot vagy fenyegetést alkalmaz.
2014. nov. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom te vagy a gyerek, aki jogsit szeretne, a melletted ülő pedig a szülő, aki biztosít neked egy járművet, hogy gyakoroljon. Nos, ez nagyon nehéz ügy. Én azt javaslom, forgalomban semmi szín alatt ne gyakoroljatok. Tény, hogy a vezetésoktatás ma Magyarországon kritikán aluli, és a rutint nem egy idióta oktató mellett szerzed meg, hanem úgy, hogy folyamatosan nehéz helyzetekbe kerülsz, amiket egyedül kell megoldanod. Én azt javaslom, ne juss el odáig, hogy ezzel kell számolj, mert a rendőrök pontosan az ilyenre utaznak. Gyárépületek, áruházak parkolóját javaslom, én is ott tanultam meg a rutin manővereket, oda nagyon ritkán megy be rendőr.
2014. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Háát az az igazság, hogy nekem már van jogsim csak éppen az egyik haveromnak nincs és nem nagyon akarja azt, hogy én vezessem a kocsiját, mert majd el akarunk menni pár napra vidékre.

Amúgy én úgy tudtam hogy 2 évig eltiltják azt aki vezetett jogsi nélkül, és akinek meg volt annak meg elveszik plusz pénz bírság.

2014. nov. 15. 22:30
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan fazon mellé, akinek nincs jogosítványa, és van annyira eszetlen, hogy közúton közlekedik, s erről lebeszélni nem lehet, nem ülök be!

Ez össze sem hasonlítható azzal amikor egy forgalommentes bekötőúton gyakorolja a vezetést jogosítvány nélkül valaki - az is törvénybe ütköző, de az bizonyos határok között elfogadható.

Közúton, forgalomban (egyik városból a másikba) jogosítvány nélkül kocsikázni olyan felelőtlenség, amiben én nem vállalnám a közreműködést, nem számít az, hogy egyébként az illető tud vezetni, kié az autó.

2014. nov. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen szituációban 2 személyt büntetnek meg:


1., Aki jogosítvány nélkül vezetett (az eset súlyától függően pénzbírság, eltiltás, legsúlyosabb esetben elzárás)

2., Akié a gépjármű:

a., Ha a sofőré, akkor nyilván nincs tovább

b., Ha nem a sofőré és bevallja, hogy átadta jogosítvány nélküli személynek akkor pénzbírság, akár eltiltás

c., Ha nem vallja be, hogy átadta akkor ráverik a lopást a vezetőre


Te, mint utas akkor kerülhetsz csak bajba, ha a 2/c eset áll fenn, hogy lopott autóban utazol vagy akkor, ha tied az autó. Minden más esetben csak annyit kell mondanod a rendőrnek, hogy fogalmad sem volt róla, hogy a haverodnak nincs jogsija és máris rendben vagy.

2014. nov. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is az utolsót erősíteném meg.


Ha tiéd a kocsi és átadod a jogsival nem rendelkezőnek a járművezetést, azért jókora pénzbüntetés jár.


Ha tiéd a kocsi, de mentve a bőrödet ráhúzod a haverodra, hogy beült és elindul az engedélyed nélkül, akkor bizony jó eséllyel a haverod gépjármű önkényes elvétele miatt lesz leültetve.

2014. nov. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!