Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért vannak a kerékpárok még...

Spectator kérdése:

Miért vannak a kerékpárok még mai is "baloldali közlekedésre hangolva"?

Figyelt kérdés

Mert ugye:

a) a kitámasztó BAL oldalon van, tehát a kerékpár a forgalom FELÉ dől. Ha fal mellé támasztom, akkor is a faltól elávolodva tartja a kitámasztó.

b) Aki "pedálozva" száll fel, úgye a bal oldalon (az úttest közepe felé elhelyezkedve) indul neki? Ez még balesetveszélyes is.

Szerintem ez még valami ó-angol hagyomány maradványa. Elvégre jobboldali közlekedésre is csak a 30-as évek vége felé tértünk át.

Kis változtatással a váltón és kitámasztón, át lehetne térni a jobbra-hajtásra.



#kerékpár #kitámasztás #jobbra-hajtás
2014. nov. 16. 16:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
32%

Mivan, az észérvekre nem tudsz reagálni?

Magyarázd már el, hogy oldanád meg a hajtást?

Ja, az nem megy....



Az autó más téma: nem kell külön jobbos és balos motor, váltó, féltengely, miegymás. Gyakorlatilag a teljes hajtáslánc ugyanaz, mert sem a váltót, sem a fojtószelepet nem érdekli, hogy a váltórudazat vagy a gázbowden melyik oldalról jön.


AMúgy felesleges veled vitázni, kitaláltál egy értelmetlen "gumicsont" témát, aztán itt rugózol rajta, és nem fogod fel, hogy a nyaktról felfelé rendben lévő (gy.k: nem hülye) embereknek ez miért nem probléma.

2014. nov. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd rá. Szegény nagyon buta a témához. Fingja sincs, hogy egy gyártószerzám (amivel az alkatrészeket készítik) előállítása mekkora összegekbe kerül. Mivel kb újra kéne tervezni az egészet. És ez még csak a szerszám, hol van még a többi?!
2014. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Alex Fly ***** válasza:
88%

T. Kérdező!

A példád annyiból nem releváns, hogy amint írtad is, az autóiparban mind a bal-, mind a jobbkormányos kivitel egyformán milliós piacot jelent, jelenleg is szinte minden típust mindkét kivitelben el lehet érni. A kerékpároknál viszont ez nem így működik. Mind a bal, mind a jobboldali közlekedésű területeken a jobb oldali hajtáslánccal épített járműveket használják, ui. ennél a járműnél a vezető helyzete nem releváns. Éppen ezért itt nincs értelme annak, hogy kettéosszák a piacot és minden egyes, a hajtáslánccal összfüggő alkatrészből (kerékpárvázból is) kétféle típust gyártsanak -ez csak a költségek emelkedésével járna és nem mellesleg rengeteg kompatibilitási problémát okozna. Hidd el, ha lenne létjogosultsága, akkor a kínaiak már elárasztották volna a piacot a balos alkatrészcsaláddal... Mellesleg amennyiben ez tényleg valós igény lenne, akkor nem a kerékpároknál, hanem a motorkerékpáriparban kezdenék a differenciálást.

2014. nov. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Számomra a 7-es magyarázat tűnik leglogikusabbnak. Csak ma már némiképp' idejét múlta a dolog.

Amúgy meg, itt ugye valaki írta, lehet pont te, hogy szülei gyerekkorában jobb oldalról tanították meg, és így tűnik normálisnak, könnyűnek, akkor ezek alapján pont tökmindegy hogy hogy van az indexbúravisszahúzórúgó és fluxuskondenzátor, egyszerűen megszokás kérdése ki honnan száll fel, ugyanúgy lehet használni a biciklit...

2014. dec. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Én balkezes vagyok,és kizárólag jobbról tudom tolni a kerékpárt,vagy felszállni rá.Ez testi adottság.A világon nincs jobboldali kitámasztó,arra nem gondoltak még,hogy esetleg balkezesek is vannak a világon,akiknek megállás után(és elindulás előtt)meg kell kerülniük a kerékpárt,hogy le,majd felhajtsák a sztendert.Az én megoldásom egy kétlábas sztender,amit a postások is használnak,és a probléma megoldódott.ezt mindkét oldalról lehet működtetni.
2015. máj. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 tothp ***** válasza:
Én véletlenül csináltam balos bringát. igaz az örökhajtós volt, tehát működött. Csak azért nem vettem észre, mert nem tettem fel kitámasztót.
2015. máj. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!