Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autóbérlés! Lehet abból baj...

Autóbérlés! Lehet abból baj ha másik ember bérautóját vezetem? Fél éves jogosítvány.

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha a papám bérelne egy autót, és mi azzal elmennénk kirándulni, de ő nem jönne, valamint csak kibéreli és kölcsönadja nekem, mert én nem bérelhetek autót még, mert fél éves a jogosítványom és 18 éves múltam...

Kockázatos, vagy ne csináljunk ilyet, vagy meglehet? :)


Ha megállít a rendőr szólni fog hogy egy bérautót nem vezethetek, vagy megbüntet?

:)


Köszönöm


2014. nov. 30. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha megállít a rendőr, akkor kérdezni fogja hogy miért nem te vagy az autó tulajdonosa (aki a cég), és miért nincs papírod hogy vezetheted. Elég szép büntetést kapni érte.

Ugyanez van ha baleset résztvevője vagy akár vétlenként is, ráadásul ilyenkor a bérbeadó cég is komoly pótdíjat számíthat fel a szerződés szerint.

2014. nov. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, tehát ha nem én vagyok a bérlő, akkor büntetés kaphatok érte...


Nem érdemes akkor kockáztatni...


Köszönöm

2014. nov. 30. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem igy van, megmagyarázod, hogy faterod bérli az autót, és ennyi.
2014. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy a rendőr megbüntet, de a bérleti szerződésben benne van, hogy csak a bérlő vezethet, különben kötbért kell fizetni. Lehetséges úgy bérelni egy autót, hogy megnevezel plusz személyeket, akik vezethetik még az autót de az egyrészt drágább sokkal, másrészt fél éves jogsival rendelkező embernek nincs az a cég, aki odaad bérautót. A legutolsó pici bérbeadó cég is minimum egy éves jogsit kér, a nagyobbak azt hiszem két éveset, és minimum 21 évesnek kell lenni.
2014. dec. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!