Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik cég ad ingyenes kamion...

Melyik cég ad ingyenes kamion jogosítványt?

Figyelt kérdés
Mielőtt még hülyének néznétek, van ilyen, csak 2 évet pl alá kell írni náluk. Igazából engem Angliai érdekelne, de ha valaki pl tud németben, tegyük fel DHL, az van itt is, szóval az is jó.

2014. dec. 16. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez tényleg fura. Mert az ok, hogy kifizetik neked, de akkor ugye 100000% hogy nincs semmi gyakorlatod-tapasztalatod. Akkor meg csak úgy egyik napról a másikra egy kamiont (gondolom C+E-re gondoltál, mert olyan nincs, hogy kamion jogsi)

nem fognak odaadni, és főleg nem külföldi viszonylatban.


Egyébként a Waberers szokott hirdetni ilyen hü...eket, de gondolom meg is van a foganatja, mert különben mindenki rohanna ilyen helyekre, hisz: 1. Volna egy ingyen kategóriájuk, ami ugye nem két forint. 2. Ha alá kell írni 2 évet, akkor máris biztosítva van biztos 2 év munka, tehát nem csak ott áll az illető a plasztik kártyával a kezében és kész.


Náluk érdeklődj.

Ja, de kell alapod legyen, tehát nem fizetik, a B-t meg a C-t, meg az E-t, meg minden mást.

2014. dec. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Meglepődnél, de itt buszt pl akárki vezethet. És csak annyi a követelmény, hogy legyen autó jogsid 2 éve. És ők adnak ingyen busz jogsit, meg ami kell, sőt, fizetik is a tréninget, csak 2 évet alá kell írni. De én inkább kamionoznék, ha nem is C E, de legalább C.
2014. dec. 16. 20:23
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja amúgy van 2 éve autó jogsim. De milyen gyakorlat kellene? Ők csináltatnák a C vagy C E jogsit, és ha van jogsim, akkor már miért ne mehetnék? És ha mindenki így gondolkodna, hogy kell tapasztalat, akkor sehova se mehetne senki friss jogsival...
2014. dec. 16. 20:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Részben igazad van.Valahogy el kell kezdeni,ez tény.De egy komoly cég nem ad a kezedbe egy sok tíz milliós szerelvényt+rakományt gyakorlat nélkül.Azért tudsz a Waberersnél kezdeni.Én anno kezdtem 3.5,majd 7.5,12,24 tonnás szólóval,és 3 év gyakorlat után mentem nyergesre,tandem-pótra.Majd 4 év újabb gyakorlat után buszsofőrnek.Hidd el nekem,egyből 40 tonna sok!!!

Érdemes végigjárni a "ranglétrát",kb.úgy,mint motornál.

2014. dec. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"De milyen gyakorlat kellene? Ők csináltatnák a C vagy C E jogsit, és ha van jogsim, akkor már miért ne mehetnék? És ha mindenki így gondolkodna, hogy kell tapasztalat, akkor sehova se mehetne senki friss jogsival..."


Tőlem. De én nem alkalmaznék olyat akinek pár napja-hete-hónapja van jogsija.


Most komolyan!!!!!

Ha neked lenne céged és sofőröket keresnél, alkalmaznál zöldfülűeket?

A TE sok milliós teherautóid, kamionjaid, stb-t vágnák gallyra, ha valamit elcs....nek.


Ha találsz olyan bale....ot aki friss jogsist alkalmaz, hát tőlem........................


De amit már előtte írtam, valszeg van foganatja.

Tehát valamit valamiért.


De ha ennyire jól informált vagy akkor miért itt kérdezel?


Nekem is kéne sofőr, személyre, meg teherre, és bár bocsi, de egy kezdőt nem alkalmaznék.

2014. dec. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

megértem, de létezik biztosítás, valamint HA történik valami, akkor úgy is a sofőrt veszik elő, az ő gondja, nem a cégé, hacsak nem műszaki dologból adódott.


De úgy látszik otthon így gondolkodnak az emberek, itt kint autó jogsi mellé még ingyen korlátlan motor jogsit is adnak, otthon meg 24 éves korodig rostokolnod kell, hogy majd 120 ezerért mehess vizsgázni.


Na mindegy, ha valaki tud azért céget, az írjon, köszönöm.

2014. dec. 17. 20:04
 7/9 A kérdező kommentje:
ja amúgy elfelejtettem, de nem feltétlen a C E érdekel, itt most inkább csak a C.
2014. dec. 17. 21:55
 8/9 anonim ***** válasza:

"megértem, de létezik biztosítás, valamint HA történik valami, akkor úgy is a sofőrt veszik elő, az ő gondja, nem a cégé,"


Ha történik valami - márpedig mindig történik, legfeljebb nem akarod elhinni - akkor rosszabb esetben összecsuksz egy 60 milliós szerelvényt úgy , hogy közben leamortizálod az akár 60-80 milliós rakományt is. Akárhogy számolom, ez rögtön 140 millió forint. A cég bukja a munkát, a biztosítási besorolását... végülis a sofőr gondja.. :D


Ilyen angol céget nem tudok, bár biztos van. Lehet erről egy angol oldalon kellene érdeklődni.

Itthon a Waberers szokott indítani tanfolyamot de annak is van előfeltétele, meg le is dolgoztatja az árát.

2014. dec. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Figyelj! Próbáld megérteni,nem az ingyen jogsi a cél.Az életben maradás azon a rohadt motoron!!!!!

Írom ezt úgy,hogy 15 éve van jogsim,A,B+E,C+E,D+E kategóriából!

Nem szégyen a ranglétra végig járása,ezt a TE érdekedben írom,nem kötözködésből.Csak próbálj kicsit reálisabban gondolkodni!Ne az lebegjen a szemed előtt,hogy "kamiont" vezetek.Gondolj arra,mikor parkoló autók közé kell jobbra betolatni,hidd el,elsőre nem könnyű feladat.Inkább,7,5,12 tonna,aztán 1-2 év múlva jöhet a szerelvény!

2014. dec. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!