Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mostanában kik kapnak mozgásko...

Hpista81 kérdése:

Mostanában kik kapnak mozgáskorlátozotti parkolókártyát? Milyen sérülések esetén jár ez?

Figyelt kérdés
Nekem 15 éve van ilyen kártyám, volt egy balesetem, összetört a medencém, bordáim, tüdőm letapadt, rekeszizmom sérült, annak idején megkaptam az 50%-os mozgáskorlátozottságról a 7pontos I. fokú szakvéleményt, de ez most nem elég a kártya meghosszabbításához.

2014. dec. 19. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:

A mozgáskorlátozott parkolóigazolvány kiadását a sok visszaélés miatt nagyon megszigorítotték.

Hivatalos okmánynak minősül, bűncselekmény kategóriába sorolták az igazolvánnyal való visszaélést, csakhogy ezzel együtt azok dolgát is megnehezítették, akik jogosultak a használatára.

Alanyi jogon csak azoknak küldi ki a hivatal a Parkoló igazolványt, akik fogyatékossági támogatást kapnak, márpedig a mozgáskorlátozottak többsége nem minősül fogyatékosnak, nekik igényelni kell a parkolókártyát, és egy elég hosszadalmas eljárás elé néznek.


Be kell menni egy okmányirodába, vinni a fontosabb (mozgáskorlátozottságot igazoló) orvosi papírokat, zárójelentéseket,. leleteket, azokról ott fénymásolatokat készítenek, és elküldik a Magyar Államkincstár megfelelő szervezetének, ahol elbírálják a kérelmet.

Nem egy rövid ideig tartó várakozás után, ha jogosnak ítélik az igazolványt, azt az okmányirodában készítik el.

Elutasítás esetén lehet fellebbezni, de ilyen esetben orvosi bizottság elé idézik a kérelmezőt.

2014. dec. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a választ, nagyrészt tisztában vagyok a hivatali részével, leginkább az érdekel, hogy konkrétan Milyen sérülések esetén ítélnek meg jogosultságot ha valaki konkrétan nem rokkantnyugdíjas
2014. dec. 21. 20:53
 3/4 anonim válasza:
nem tudom
2014. dec. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sérülés: vakok és mozgássérültek igényelhetik.
2014. dec. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!