Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mozgássérült parkolókártyát,...

Mozgássérült parkolókártyát, akkor is kilehet váltani, ha a mozgássérült vidéki kisvárosban él, ahol nem kell fizetni a parkolásért? Miként kell kiváltani?

Figyelt kérdés
Apukám vidéki kisvárosban él, le van bénulva a fél oldalára, kerekes kocsival tud csak közlekedni. Mi Budapesten lakunk, hasznos lenne számunkra, mikor szállítjuk. (persze tagadhatatlan, hogy azon időn kívül is, de ezt csak súgva mondtam :-) )

2014. dec. 13. 09:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
41%
Ha már csalni akarsz, legalább dolgozz meg érte, és kutasd ki egyedül, mit kell csinálni. Hajrá!
2014. dec. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
44%

Elvileg komoly büntetésre számíthat az, aki csal a kártyával. Liptay milliós büntit kapott. Sajnos, csak ő.

Azt tudni kell, hogy a kártya nem kocsihoz kötődik, hanem a mozgássérülthöz. Ha úgy használod, hogy sem az érkezéskor, sem az indulásnál nem ül benne a jogosult, akkor büntethető vagy.

Nem számíthatsz büntetése, ha kopasz, vastag nyakú vagy, s olyan aranynak látszó nyakláncot viselsz, ami több kilósnak néz ki, de valójában belül üres, mint a karácsonyfadísz.

Azt neked kell tudni, hogy mi éri meg, s mi nem. Nem adják nagyon könnyen, anyámnak pl. nem adták meg. Pedig ő is kerekesszékes, 80 éves.

A parkolókártyának nem az az elsődleges előnye, hogy nem kell fizetni a parkolásért, hanem hogy ha szükséges, meg lehet vele állni ott is, ahol nem szabad. Pl., ha másképpen nem lehet előttetek parkolni úgy, hogy ki tudjon szállni, akkor felállhatsz a járdára. Áruházak parkolójában a roki parkolók szélesebbek, hogy kerekesszéket ki lehessen mellé tenni. Közel vannak a bejárathoz is.

2014. dec. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
25%
Az egyik leggusztustalanabb, legvisszataszítóbb - és egyben legszánalmasabb szabálysértés visszaélni mások fogyatékosságával. Különösen undorító ez, ha a saját apád rokkantságán akarsz pár forintot keresni a parkolási díj megspórolásával. Komolyan mondom, én szégyellem magam helyetted. Meg apád helyett is. Szar lehet neki tudni, hogy ilyen semmirekellő kölyköt sikerült csak nevelni - bár ezt nyilván az ő hibája is. Örülök, hogy már nem abban az országban élek, ahol ez a mentalitás elfogadott. Magyarisztán. Pfejj...
2014. dec. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló! Köszönöm a semmit! Nagyon kedves vagy. :-( Kívánom, számodra is hasonló értelmes válaszokat küldjenek itt a GYIK-en!

Úgy gondolom, ez az oldal épp ezekért jött létre, hogy kérdéseket tegyünk fel, melyekre segítő válaszokat, értelmes információkat kapjunk.


A kiváltás módját megtaláltam, de arra vonatkozóan nem találok információt, hogy vidékiként is jár e.


Néhány gondolat a csalásról: Négy azaz 4 gyermekes szülő vagyok. Egész életembe aktívan, minden tudásomat beleadva, lojálisan dolgoztam, folyamatosan fejlesztve önmagamat. Több szakmával is rendelkezem, melyet a munkáltatók élvezettel kihasználtak. Szeptember óta munkanélküli vagyok, szociális vagy egyéb állami segítséget nem kapunk. (az öreg autónk és egy ócska faházas telkünk miatt, hiszen a fidesz kormány szerint ez miatt vagyonosnak számítunk a segélyezésre)

Egy 12 éves citroen picasso autónk van. Nagyon szeretjük, hűségesen szolgál minket. Alkalmilag használjuk a városban, ill. mikor szüleimhez megyünk, vagy mikor őket szállítjuk. Apukám 82 éves, anyukám 73. Tehát sokszor kell ily módon segíteni nekik.

Nem tagadom, szándékomban áll akkor is használni, mikor nem a mozgássérült apukámat viszem valahová. Pl. ha a gyerekeimet viszem óvodába, iskolába.. gyerekorvoshoz... stb.

Ekkora hatalmas csalás elkövetésére én magam is hajlandó vagyok. Úgy érzem, ennyivel hozzájárulhat az állam, az adott önkormányzat a mi kis életünkhöz!

Mellesleg, hol van ez politikusaink és fenéknyaló társaságuk milliárdos csalásaihoz, lopásaihoz?!

Az a politikus, vagy hatalmi illetékes, aki képes szemembe mondani ezen csalásom tényét, remélem, hozzánk hasonlóan vállalja a teljes átvilágítást, a vagyonosodási vizsgálatot is!

2014. dec. 13. 10:23
 5/25 A kérdező kommentje:

Még egy megjegyzés:

Nem mások fogyatékosságával élek vissza, ha apukám nevére kiállított kártyával parkolok.

Nem a mozgássérült parkolóhelyre szándékozom beállni, oda még életemben nem álltam! Csupán a fizetős parkolást nehezményezem (mint oly sokan. Ennek részleteibe nem folynék bele, hiszen nem rövid és nem egyszerű téma)

Amit még nem írtam le, de jellemzi életünket, szociális helyzetünket. Egy háztartásban él velünk kismértékben szellemi fogyatékos sógorom is. De neki sajnos nem jár parkolókártya.

A fidesz régi szlogenjében benne volt a négy kerék is, a jelenlegi hozzáállásuk szerint, a munkanélküli adja el, élje fel öreg autóját, ha segélyt akar. Én világ életemben dolgoztam, akárcsak feleségem. Munkásságom nagy részében közalkalmazott voltam (legutóbb is onnan építettek le), feleségem az állami egészségügyben dolgozik. Most, hogy nincs munkám, egy fillért nem kapok segítségül az államtól! Szerintem, ez nem normális!

Tartsam el a gyerekeimet, melyekre még étkezési hozzájárulást sem kaptunk. Fizessem a társadalombiztosításomat, miközben a fidesz kivette az alaptörvényből az alanyi jogon járó társadalombiztosítást (és a nyugdíjfolyósítást). Azaz bármikor fizetőssé tehetik az egészségügyet! :-(


Milyen érdekes a Magyar! "Dögöljön meg a szomszéd tehene." - ennek jegyében kapom itt is a hozzászólásokat. Az emberbaráti segítség helyett, mindenki azon lovagol, hogy ÉN csaló vagyok. :-(

Pedig még meg sem léptem, meg sem tettem, csupán felvetettem a lehetőségét.

2014. dec. 13. 10:44
 6/25 anonim ***** válasza:
59%
Azzal, hogy rajuk hivatkozva te is beallsz a csalok soraba, semmivel nem leszel kulonb, mint ok. Ugyanolyan ketszinu, gerinctelen tolvaj vagy, mint ok. En lezsarom, hany gyereked van - csak egy ujabb csalo vagy, ki probalja megideologizalni, miert szabad neki azt, amit masnak nem. Undorito vagy, es ami a legszomorubb az egeszben, valoszinuleg a negy gyereked ugyanilyen undorito tolvaj lesz, ha ezt a peldat mutatod nekik. Hanynom kell.
2014. dec. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
23%

Én annak örülök hogy a 72%-oshoz hasonló rosszindulatú gonosz emberek elhúznak innen külföldre a p@csába és nem rontják tovább itt a levegőt, senkinek nem hiányozva.


Miért kellene betartani egy marék felkent bűnöző által hozott szabályokat? Nem kell, ha lehet, akkor ki kell kerülni. Sokkal előrébb való a család élete és boldogulása mint hogy még néhány 10ezerrel gazdagítsuk a politikusok lopástól duzzadó zsebét. Ott kell kijátszani őket ahol lehet mert ők a legfőbb ellensége az országnak. de a jó birka az inkább éhen hal minthogy egy szabályt is megszegjen, aztán majd nem tudom kitől kapja az elismerést, mert a pénzbehajtó államgépezettől hiába várja ,ha bajba van. De majd a fejfájára rávéshetik a rokonok ,hogy itt nyugszik aki minden állami szabályt betartott.

Sajnos a pontos lépéseket nem tudom ,hogy kell kiváltani az igazolást, de egész biztos megoldható, ha bizonyítod valami sajtpapírral (vagy Deák igazolvánnyal )hogy bp-i kórházba is jár.

2014. dec. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Nem éppen kedves Hatos!


Kulturáltnak nem mondható hozzászólásodra magam is tudnák hozzád hasonló, undorító módon válaszolni, de nem teszem.

Még hogy ÉN ugyanolyan csaló vagyok, mint aki milliárdokat sikkaszt, lop? :-) Röhög a vakbelem! :-D

Amint írtam, még meg sem léptem a dolgot. Okító szavaidnak köszönhetően, el is gondolkodom rajta, hogy nem is fogom megtenni!

Egy bölcs ember szavait olvastam ki soraidból, aki mindezt kedvességből, figyelmességből, baráti jóindulatból írta le. Visszaadtad a hitemet, hogy vannak még emberek, akik életükben nem tettek semmi rosszat, semmit tilosat. Ezen szavaid után, biztos vagyok benne, te nem lépnél meg hasonló butaságokat, törvénytelenségeket, ha anyagi léted nehézségei, életed árnyékos része úgy hozná.

Ezek után úgy döntöttem, inkább véget vetek gyarló életemnek, hogy ne terheljem a magyar társadalmat önnön kis életem gondjaival! Hogy is mertem feltételezni, az állami költségvetés terhére kapok majd segítséget, ha munkanélküli leszek az állami munkáltatóm jól átgondolt leépítése után.

Diplomámmal a hónom alatt, a speciális szakmámmal és továbbképzéseim vizsgapapírjaival, nem is értem, miért nem vállaltam a fantasztikus fidesz-kormány által felajánlott utcaseprő közmunkát. Ha elvállaltam volna, most biztos lenne pénzem eltartani a családomat, fizetni a rezsicsökkentés után fennmaradt kis rezsidíjakat, és persze kipengetni az alkalmi parkolódíjakat.

Én balga, miből gondoltam, hogy éves szinten megtakaríthatok 15-20 ezer forintot jogtalanul használt parkolókártyával.

Kész, vége, életem mélypontjára süllyedtem! :-[

2014. dec. 13. 11:21
 9/25 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!


Imádom ahogy írsz! Iszom szavaidat és remekül derülök rajtuk! Feldobtad hétvégémet! Köszi!


Nincs véletlenül bloggod? Érdemes lenne írnod! Talán pénzt is kereshetnél vele!

2014. dec. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszi! :-)

Habár kissé kicenzúrázták a moderátorok... :-(

(obszcén kifejezés nem volt benne, csupán számukra nem megfelelő megfogalmazás)

2014. dec. 13. 11:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!