Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha elkezdek vezetni tanulni...

Ha elkezdek vezetni tanulni egy autóssulinál, mikor fog kiderülni, hogy nekem már van jogsim?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy már van jogsim és el akarok kezdeni járni vezetni (előtte ugye kresz) egy másik iskolához. Hol derülne ki, hogy már van jogsim? Már kreszre való jelentkezéskor látják valami adatbázisban, hogy kinek mire van jogsija és van-e, vagy csak forgalmi után derülne ki?
2014. dec. 20. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban is el tudsz költeni 20-30ezer forintot.
2014. dec. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért akarsz újra járni ha már van jogsid?


Ha esetleg azért mert már régen vezettél, és kijöttél a gyakorlatból, akkor ettől függetlenül járhatsz vezetni tanulni. Kresz akkor nem kell, csak vezetésre jelentkezz.

2014. dec. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tiltott el senki a vezetéstől :D

Szövegértés 1-es, leülhetsz.


Az egy elméleti kérdés, nem kell hozzácsatolni semmilyen sztorit.

2014. dec. 20. 14:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát a suli lehet rá sem jönne :D Akkor buknál le, mikor a rendőrségtől kell kérd a pairt, amely bizonyitja, hogy minden rendben van veled, akkor biztos észrevennék, hogy van már jogsid.
2014. dec. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Hát a suli lehet rá sem jönne"

Nekik nem is áll érdekükben a tanulók utáni nyomozás, ha a tanuló fizet, ott ülhet az oktatásokon, de ha valami stikli van a tanulókocsiba már nem fog beülni...


Amikor a tanuló jelentkezik egy autós iskolához, kitölttetnek, aláíratnak vele egy jelentkezési lapot, ahol különböző - normál esetben ártalmatlan - kérdésről is nyilatkoznia kell.

Ezek között ott van az a kérdés is, hogy nem áll-e vezetéssel kapcsolatos eljárás alatt, vagy nincs-e vezetéstől eltiltva.

Ez a nyilatkozat a belépő az oktatásra, a tanuló felelőssége teljes tudatában alá is írta... az iskola készít egy kartont, nyilvántartást, amit az ügyintéző lead a megyei közlekedésfelügyeleten.

A közlekedésfelügyeleten egy unatkozó adminisztrátor szépen beviszi a rendszerbe az adatokat, s ha ott neki nem tetsző információt lát a tanulóról, nagyon morcos lesz, amiért plusz munkát ad neki az illető.

Elméleti vizsgáig már nem fog eljutni, rosszabb esetben csalással is megvádolhatják, az aláírt nyilatkozata nem egyezik a valósággal.

2014. dec. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem próbálok visszatámadni, mert nem igazán érdekel, hogy mit gondolsz.

Egyébként annyiban jogos, hogy nekem is kapásból az jutna eszembe, hogy aki kiírja a kérdést, annak elvették a jogsiját.

Csak koránt sem erről van szó. Egy jogosítvány boldog tulajdonosa vagyok és használhatom is ;) Nem hiszem, hogy a jövőben magyarázkodnom kellene olyan ügyért, amit te belemagyarázol a történetben. Azt meg külön sajnálom, hogy normálisan nem tudsz reagálni, csak úgy, mint egy paraszt. Valószínűleg vagy 12 éves vagy, vagy neked vették el a jogsidat.


A többieknek: Ha már mindenki ennyire kíváncsi, egy oktató miatt érdekelne a dolog, akihez amúgy nem lenne sok értelme járnom, mert már van jogsim és ha kiderül, akkor az okozhat nekem egy-két kínos percet.

Remélem a válasz kielégítő volt.

2014. dec. 20. 18:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Homály, de nem tartozik ránk.

Leírtam az előbb, ha stikli van, az oktatókocsiig nem fogsz eljutni a tanfolyamon.

Azt meg nem tudom, miért nehéz felfogni, hogy jogosítvánnyal rendelkező is vezethet oktató mellett, annak segítségével.

Vannak erre példák: "van jogosítványom, de nagyon régen nem vezettem, kellene egy kis korrepetálás"

Ha az oktató úgy akarja, akkor nem vállalja XY tanuló oktatását iskolán belül sem, a tanulónak másik oktatóval kell beérni.

2014. dec. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Persze, tisztában vagyok vele.

És már írtam, hogy elméleti kérdés.

2014. dec. 20. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!