Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezért megbüntethet a rendőr?

Ezért megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Önkéntes tűzoltó vagyok. Nálunk úgy történik a riasztás, hogy otthon vagy akárhol tartózkodunk telefonon riasztanak és úgy megyünk a laktanyába és onnan kezdjük meg a vonulást. Szerencsétlenségemre talán én lakok a legmesszebb a laktanyától. Vannak esetek mikor kérdéses, hogy időben le tudok érni, ez erősen függ a forgalomtól. mivel autóvillamosság szerelőnek tanulok így kicsit alkottam. Az első ködlámpák az autón (sima fehér fény) egy plussz kapcsolóval felváltva villogtatható. Tehát nem kék meg piros simán a fehér ködfény. Természetesen csak akkor használnám mikor valóban baj van és sietnem kell. Mit szólhat hozzá a rendőr?

2014. dec. 28. 16:20
1 2
 1/16 Dörmögő ***** válasza:
100%
Majd írd meg hogy mennyire díjaztak érte.
2014. dec. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy meghatná,hogy te hova villogsz éppen.
2014. dec. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha ismernek, biztosan nem állítanak meg, mert tudják hova sietsz.

Majd ha sokan panaszkodnak rád majd szólnak ne használd.

2014. dec. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 szántóvető ***** válasza:

találékony vagy meg kell hagyni :)

a csendőr megbüntet,a szembejövők anyázni fognak.mi a célja a villogásnak?én nem húzódnék félre ha így jönnének utánam.

2014. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A vonatkozó jogszabály (6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet) ezt nem engedélyezi, így büntethető vagy.


Továbbá mivel ez nem megkülönböztető jelzés, nem, hogy nem biztosítanék számodra elsőbbséget, de tán még szivatnálak is (a platós IFA erre kiválóan alkalmas) a szabályosság keretein belül. Már csak azért is, mert mivel nem tudom, ki vagy és miért csinálod, arra gondolnék, hogy valami cigány jaszkarizik.

2014. dec. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Alapvetően problémás a dolog.

Ködlámpát akkor szabad használni, ha azt a látási viszonyok indokolttá teszik, villogtatni meg lényegében soha nem szabad vele.

Különben is mit érsz el a villogó ködlámpával azon kívül, hogy sokan a pokolba kívánnak miatta?

Annyit érsz el vele, hogy megzavarod a többi közlekedőt, gyorsabban nem tudsz haladni, ugyanazok a szabályok vonatkoznak rád, mint a többiekre.


Esetleg annak lehetne utána járni, hogy engedélyeztetés után, szükség esetén, használhatsz-e sárga figyelmeztető jelzést... ez is csak a vészhelyzetre figyelmezteti a többieket, nincsenek különleges jogaid a közlekedésben, de ez legalább egy szabványos, mindenki által ismert jelzés (csak nem biztos, hogy sikerül rá engedélyt szerezned)

2014. dec. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Többiekhez csak egy apróságot tennék hozzá: Nyilván a riasztás helyén pontosan tudják, ki honnan indul, s nyilván a riasztási terv is ennek megfelelő. Tehát az egész sietség bár emberileg érthető, lényegében céltalan.
2014. dec. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hamarabb megértik, ha 120-al mész faluban, mintha 60-al villognál, a villogást nagyon nem tűrik.
2014. dec. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Talán valami nagyméretű, de a látást még nem akadályozó/

leszedhető matrica a szélvédőn ("tűzoltó vagyok, lehet épp a házadhoz mennék oltani, ha HAGYNÁD") elöl hátul

sokat dobna a helyzeten villogás nélkül is, sőt, még ha

olyan rendőr látná, aki normális, lehet még el is kísér :)

(persze nem rossz értelemben)

2014. dec. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.Van róla videóm de azt nem mutatom mert látszik a rendszám :) de akkopr ezt inkább hanyagolom és szabályszerűen előzök. Leszámítva a sebességet...
2014. dec. 28. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!