Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A sárgával jelölt autópálya-sz...

A sárgával jelölt autópálya-szakaszt használhatom-e a kocsimmal. Ha csak Komárom-Esztergom-megyei ill. Pest-megyei matricám van és Fejér-megyei nincsen?

Figyelt kérdés

[link]


A kérdés az térképen látható M1 szakaszra vonatkozik, amit sárgával jelöltek. Ez a szakasz Fejér-megyéhez tartozik egyébként, de a sárgával jelölt részekre a szomszédos megyék matricáit is lehet használni bizonyos feltételekkel, de ezt nem tudom mit jelet.



2015. jan. 1. 08:05
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"IRÁNY SZERINT HASZNÁLHATÓ a szomszéd megyei matricával kifejezés."


Ezen mit kell magyarázni? Az autópálya csomópontok települések mellé épültek, nem megyehatárra. Adott X megye utolsó csomópontját csak abban az esetben hagyhatod el, ha van a következő Y megyére érvényes matricád, mivel X megyében már nem tudsz máshol lejönni arról a nyomorult autópályáról. Azért szükséges a következő megyei matrica is, mert több kihajtási lehetőséged nincs a következő megye első kihajtójáig.


A legutóbb feltett kérdésedben szerepló mondat viszont így szól helyesen:

"Jelölt megyei és irány szerinti szomszédos megyei matricákkal használható szakaszok"


Az irány szerinti részt nem értem miért emelted ki, ez is elég egyértelmű. Ők is azért írták bele, mert sok esetben egy megyéből több megyébe is át tudsz lépni fizetős útszakaszon. Ezért írták bele, hogy "irány szerinti szomszédos" , hogy Pest megyéből Komárom Esztergom megyébe ne Heves megyei matricával menj át...

2015. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


szerintem az utolsó kijáratnán nem kell kijönni akkor, ha az a megyehatár előtt van"


De csak szerinted.

:D


Mellesleg van két olyan kihajtó, ami pontosan a megyehatáron van, és csak ott nem kell megvenni a szomszédos megyébe szóló "matricát".


Igazából semmi gond, úgy értelmezed, ahogy akarod! Még jó, hogy van annyi kedvezmény, hogy utólag is megveheted, ha majd megy a pótdíj.

2015. jan. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Még valami: a NÚSZ oldalán van egy "Hasznos információk" oldal, itt eléggé szájbarágósan leírják azt, amit már korábban az NFH oldaláról belinkeltem:

"Az adott megye gyorsforgalmi úthálózatát az ennek használatára jogosító e-matricával az utolsó, kiemelten jelölt csomópontig lehet jogszerűen használni, ezt követően a gyorsforgalmi úthálózat igénybe vétele kizárólag a szomszédos megyére érvényes matricával, vagy a teljes úthálózatra (pl. 10 napos jogosultság) jogosító termék birtokában lehetséges."


[link]

2015. jan. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

""""""""""Még jó, hogy van annyi kedvezmény, hogy utólag is megveheted, ha majd megy a pótdíj.""""""


teljesen mindegy, kinek van igaza, ugyanis az én teóriám szerint is meg kell nekem vennem a Fejér-megyei szakaszt és a tiéd szerint is meg kell nekem venni. Oda vissza akarok közlekedni az M/1 és amúgy se térék le évi 5000 pluszért. Tök mindegy miért veszem meg, tök mindegy tudom az valós okát.

2015. jan. 2. 12:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!