Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nagy valószínűséggel ma...

Ha nagy valószínűséggel ma belementünk egy trafiba, akkor kb mennyi idő mire jön a csekk? És előtte nem lehet valahol utána járni, hogy sikeresen lefotóztak-e?

Figyelt kérdés
Amint megláttuk satufék de már lehet ,hogy késő volt. Utána visszafordultunk,és megálltunk megkérdeztük a benne ülő kedves urat,hogy sikerült e vagy sem,de azt mondta hogy ő nem tudja,deaz elmúlt 5-10 percben megvolt néhány autó.

2015. jan. 2. 01:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
"de már lehet ,hogy késő volt" ... ezt fogják mondani a mentősök is, miután kivájták az összeroncsolódott testeteket a kocsi maradványaiból. Nem azért van sebességkorlát meg trafi, hogy a gonosz, csúnya bácsik meg tudják büntetni a szegény, ártatlan gyorshajtókat, akik mindig sietnek valahová... ha már a saját életeteket lesz*rjátok, legalább másokét ne veszélyeztessétek. Satufék... pf...
2015. jan. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én kb. egy hónap után kaptam meg vagy két éve.

Mennyivel mentél és mennyivel lehetett volna?

2015. jan. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Beviz Elek ***** válasza:
49%

Nekem kereken 2 hétre érkezett meg a csekk.

Mennyivel lépted túl? A büntetéskalkulátorban kiszámolható hogy mennyitől kapsz csekket, de erre még rá kell számolni hogy az autó órája is csal keveset, amit befolyásolhat a gumiméret is.


#1

A gyorshajtás nem minden esetben egy veszélyes, balesetet okozó művelet. Engem 60-as táblánál kaptak le 83-mal. 4-es főút, Cegléd magassága, egy autó nem volt a környéken. 2x2 sávos út 110es korlátozás, leszűkült 2x1 sávra, megszűnt a középső elválasztó. 110es sebességkorlátozás után egy 90-es majd egy 60-as. A külső sáv teljesen egyenesen ment tovább, sehol nem volt autó, nem volt kereszteződés, nem fékeztem le azért hogy utána újra felgyorsítsak 90-re.

2015. jan. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

2-4 hét, most karácsony után még pàr hétig leterheltebb a posta.


Utolsónak annyi megjegyzést tennék, hogy gyakran nem egyértelmű, miért olyan szigorú egy-egy korlátozás, ha üres az út, de nagy forgalomban egyértelművè válik. Az előzési szakaszok vége tipikusan ilyen hely: a korábbi 110-es rongyolás végén hirtelen megnő a sávváltások száma és helyenként van S-kanyar is az átvezetés során. A 60-as korlátozás ezek miatt van. Azt technikailag nagyon drága kivitelezni, hogy a sebességkorlátozás függjön a forgalom intenzitásától. Ráadásul a rendőrség nagyon is tisztában van azzal, melyek a gyorshajtásra csábító pontok és néha balesetmegelőzési, néha sima pénzbehajtási motivációval állnak ki egy-egy pontra. (A bevétel nem a rendőrséget, hanem a központi költségvetést gazdagítja.)


Mindenesetre a satufék a lehető legidiótább reakció ilyenkor, mert a fotó általában már úgyis kész, amikor szabad szemmel meglátod a mérőautót - magyarán csak baleset okozására jó. A rendőrt meg hiába kérdezgeted, teljesen automatizált a folyamat.

2015. jan. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

"4-es főút, Cegléd magassága, egy autó nem volt a környéken."


Igen, pont nem a 4-es utat emlegetik halálútként, és valószínűleg pont nem az ilyen gondolkodás miatt, mint a tiéd is...

60-as táblánál 85-tel mentem, sehol senki, jajj de mégiscsak, hát istenem, megesik...

2015. jan. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát ez teljesen kiszámíthatatlan. Jogszabály szerint a hatóságnak 60 napja van hogy megindítsa ellened az eljárást, de lehet olvasni a neten olyat hogy ennél lényegesen később keresi meg hatóság a delikvenst. Na most olyat viszont nem lehet olvasni hogy valakinek sikerült volna arra való hivatkozással kibújnia a bünti alól hogy a hatóság kicsúszott a határidőből. Tehát ez arra enged következtetni hogy az állami gépezet önmagát nem fogja kukoricára térdepeltetni ha valamit nem betűről betűre a jogszabályok szerint csinál.
2015. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ha annyira sikerült csak gyorshajtani hogy ne lépted túl azt a határt ahonnan már az objektív felelősség nevű vasököl sújtana rád, akkor nem kell idegeskedned, valószínűleg elsikkad az ügyed, mert nem küldhetnek neked mint üzembentartónak csekket automatikusan, hanem előbb kérdezősködniük kell hogy ki vezette az autót akkor. Te meg mondod hogy közeli hozzátartozód és rá nem vagy köteleses terhelő vallomást tenni.
2015. jan. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A rendőrök az esetek többségében sima pénzbehajtási szándékkal mérnek. Ami abból látható, hogy nem olyan helyeken vannak jellemzően, ahol normális sofőr szabályosan megy, az elmebeteg, főbe lövésre megérett pedig száguldozik, hanem ahol nincs igazi oka az előírt lassúságnak, és normális embernél is becsúszik figyelmetlenség miatt egy-egy gyorshajtás.

Pl.:

- útépítés után hetekig kint felejtett táblákat nagyon szeretik, lakott területen kívül és belül is

- mostanában egy csomó olyan kanyar elé tettek 30-as táblát, ahol mindig is 50-nel vagy 60-nal szokott kanyarodni mindenki, mert a körülmények lehetővé teszik és nem okoz veszélyt

- főforgalmi utak átmenő szakaszain, ahol nyugodtan lehetne kint 70-es tábla is, mert hosszú távon keresztül nincs le- és felhajtási lehetőség

- lakott terület kezdete tábla a házaktól még messze van, az út egyenes és széles, jól belátható, ott az ember hajlamos csak közvetlenül a tábla előtt levenni a lábát a gázról és motorfékkel fékezni 50-re a házakig

stb.


Kiküldött csekk esetén a neten meg lehet nézni a készített fotókat.

Ha messziről mérnek, akkor a távoli képeken még nem látszódik a rendszám, csak a folyamatában rögzített egyre közelebbi képeken.

Azaz annak nincs értelme, hogy fékezni, és lassabban menni tovább, mert a közeli képek alapján azonosítanak.

Viszont: ha nagyon messziről észreveszed őket, és azonnal fékezve megfordulsz, aztán másik úton mész, vagy csak várakozol félórát látótávolságon kívül, akkor lesz egy azonosíthatatlan gyorshajtójuk, aki miatt azonban nem fognak éjjel sikoltozva felriadni, hanem hagyják a fenébe. (Korlátlan mértékben nem lehet képet feljavítani.)

2015. jan. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jézusom az első kommentelőnek csak annyit,hogy 50-es táblánál kb 70-el mentem,és senki se volt az úton este 10-kor. Biztosan én vagyok a legveszélyesebb az úton! Ahjjaj féljetek közlekedők,mert ma is fogok a városba járkálni! Féljetek!!!! Jah és én abszolult n em szidtam senkit se! De az is biztos hogy inkább a szlogenjüket meglehetne változtani..mert nem szolgálnak és védnek!!! Tisztelet a kivételnek! Pont pár nappal ezelőtt elmentem a boltba,és bejött két rendőr,mögém álltak a sorba,és az egyik telefonált,majd letette a telefont,és mondta a társának,hogy azt mondta a főnökség ,hogy ma mindnekit bírságoljanak meg! Huh mondom , de jó hogy ez náluk így működik!!!
2015. jan. 2. 12:25
 10/14 A kérdező kommentje:
Jah és ,hogy pontosítsak...a satufék nem pontos kifejezés..deelég annyi hogy SENKI nem volt az úton...se előttünk,se mellettünk,se mögöttünk!!!!! Higyjétek el ha forgalom lett volna akkor biztos,hogy nem fékeztem volna!!! :DD Atyám!!! 15 éve van jogsim,és lekopogom de balesetmentes volt. Egy büntetésem se volt,se gyorshajtásért,se másért! Ha tegnapi összejött akkor az az első lesz!
2015. jan. 2. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!