Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » M3 kivezető szakasza használha...

M3 kivezető szakasza használható továbbra is ingyenesen a Shell-kútig (ameddig ingyenes is volt e hó elejéig), vagy már az is fizetős lett?

Figyelt kérdés

Eddig mindig ott jártam ki a városból, Shell kútnál jöttem le és kanyarodtam rá a Fótra bevezető útra. Most reggel kómásan nem is figyeltem, és megszokásból jöttem végig a megszokott úton, és már csak Fóton ugrott be, hogy "lematricáztak" jan. 1-től egy csomó szakaszt, aminek használata korábban ingyenes volt. Számíthatok büntire, vagy ingyenes maradt az M3 kivezető szakasza a Shell kútig?


Valamint a bevezető szakasz a Cora utáni körforgalomtól is ingyenes maradt, vagy már arra is fizetni kell?


2015. jan. 4. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A Szentmihályi úti kijáratnál lehet elhagyni ingyenesen az M3 bevezetőjét, a Shell-nél már fizetős. Át kell szoknod a Régi Fóti útra...

Ha jön a csekk, majd veszel egy "matricát" és 1470 Ft-ért bemutathatod a kút melletti ügyfélszolgálaton, ha már úgyis arra jársz.

:)

2015. jan. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rohadjanak meg... Az mit jelent, hogy ha jön a csekk, akkor veszek egy matricát, és bemutatom a Shell kúti ügyfélszolgon? Akkor nem kell befizetnem a csekken szereplő összeget? (Mekkora összeg lesz rajta?) 1470-be kerül annak a szakasznak a használata? Az mennyi időre szól, 10 napos?
2015. jan. 4. 09:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, 1470 a díja annak hogy a büntetésedet töröljék (jó mi?..), természetesen azon felül hogy megveszed a megyei matricát. Inkább vedd meg most, mert egyszerűbb lesz az életed nem kell nézegetned hogy vajon fizetős szakaszt érintesz e.
2015. jan. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Éértem, köszönöm a gyors felvilágosítást! :)
2015. jan. 4. 09:52
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Nincs más választásod, ha jön a felszólítás, 5000 Ft-os megyei matricáért plusz 1470 Ft büntiért törölteted a 14k+-os bírságot. És 4 év múlva nagyon-nagyon meggondolod, kire is szavazol, mert ez a kormány épp azt próbálja elmagyarázni neked, hogy 5000 Ft az kevesebb, mint 0 Ft.
2015. jan. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Most bevezették ezt a matricás rendszert mindenhová, ahová csak lehetett. Ettől valószínűleg meg fog nőni a városban a forgalom. Így is voltak dugók, ez után még nagyobbak lesznek. Kézenfekvő lesz a megoldás: bevezetik majd a dugódíjat is. Így lehet csapdába csalni az "áldozatokat", és apránként elvágni a menekülési útvonalakat.


Van még akár Európában, akár bárhol máshol a világon olyan ország, ahol a város körüli, direkt a város forgalmának csökkentése céljából épített elkerülő szakaszok fizetőssé vannak téve?

2015. jan. 4. 10:35
 7/11 anonim ***** válasza:
16%

"És 4 év múlva nagyon-nagyon meggondolod, kire is szavazol,"


82%-os!


Már megint kezded ezt a kis kretén mantrádat?

Minden ilyen megszólalásod után megkérdezem, hogy ugyan kire kellene szavazni a felhozatalból, aki nem ugyanezt fogja csinálni mint a mostaniak vagy az elmúlt 26 évben bármelyik???

Választ még nem kaptam, csak mindenhová odahányod ezt a kis mantrát mintha ettől bármi is megváltozna.

Idióta.

2015. jan. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem jön semmi, nyugi...

még nem állnak kint a kamerás kocsik(sem)..


majd akkor izgulj, ha megállítottak, vagy elsuhantál egy kamerás autó mellett...ami vagy működött, vagy nem..


szóval no para..


dőlj hátra, és kérj egy kávét.

2015. jan. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8: Köszi a megnyugtatást. Első válaszíró válaszából azt szűröm le, hogy ergo ráérek akkor is megvenni a matricát meg befizetni a "büntetéstörlő büntetést" (1470 Ft), miután kiküldték a csekket. (Adok a válaszára, mert sok jó dolgot tanultam már itt tőle.) Szóval akkor egyelőre kivárok, és kerülök mindenféle, kétszámjegyűnél magasabb rendű utat, aztán lesz ami lesz.


Ha lehet egy apró kérésem, ezt a kire ne szavazz meg hasonló jellegű válaszokat lehetőség szerint mellőzzük a továbbiakban, elvégre nem a politika rovatban vagyunk. Ne politizáljunk jobban, mint amennyire feltétlenül szükséges. Köszi mindenkinek!

2015. jan. 4. 11:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszi a bizalmat! A dolog ráadásul még képlékeny, mert épp most hallgatom a híradót, és már állítólag változott a rendszer, csökkent a fizetős szakaszok száma!

:)

Én most vettem a feleségem autójára egy Pest megyei "matricát", mert az éjjel dolga volt a reptéren. HIába mondtam, hogy Vecsés felől azon a rövid szakaszon nem szokott kamerás autó állni, ő nem kockáztat, úgyis kelleni fog még az úthasználat...

2015. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!