Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Női kamionsofőr? Vélemény?

Női kamionsofőr? Vélemény?

Figyelt kérdés
Magyarországon hány női kamionsofőr van? .....Szerintetek nagyon nehéz nőként? Mármint nem maga a munka, hanem mennyire fogadják el a női sofőröket pl a kollégák? ........;) ....azért kérdezem mert engem nagyon érdekel a dolog....és 2-3 év múlva szeretnék belevágni. :) ....Vélemények? Tanácsok? ....Előre is köszi. :) ......21/L

2015. jan. 7. 23:27
1 2
 1/16 anonim válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok.Nagy álmom volt,de közbejött a párom.
2015. jan. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
3%
a nők nem tudnak vezetni.
2015. jan. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
1.vagyok. 25 éve vezetek napi szinten nőként balesetmentesen.Te hány éve?
2015. jan. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
8%
most ez hogy jön ide? az hogy balesetmentes az egy dolog, attól még lehetsz ultra béna. és valszeg az is vagy.
2015. jan. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Tuti :)
2015. jan. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 szántóvető ***** válasza:
megállják a helyüket.miért lenne nehéz nőként?ugyanúgy el kell végezni a munkát mint egy férfinak.az elfogadás dolgot se értem.ez egy önállóan végzendő munka,a kutya nem foglalkozik veled az országúton.cégeknél mondjuk udvariasabbak egy nővel ha ez számít valamit.külföldön rengeteg a női buszsofőr de még nem értesültem olyanról hogy összeomlott volna a tömegközlekedés.kezdj a waberersnél,ott biztosan lesz női sofőr aki betanít,egyebet tanácsolni nemigen tudok.
2015. jan. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kevés van.

De nem azért mert nincs jó női sofőr.

Sok gyakorlással elsajátítható bármilyen jármű vezetése ha van egy kis érzék és türelem ,meg sok sok akaraterő hozzá.

Az életmód miatt nemigen nőnek való szakma ez.

Például nem jó dolog a szutykos jeges platón ugrálni rögzíteni ,nem valami felemelő a szutykos ponyvát húzogatni esőben hóban fagyban. És a legrosszabb legnehezebb a higénia megőrzése. Kamionos nem megy haza nap végén.. Van aki csak egyszer jut haza egy hónapban. És ha szerencséje van esetleg nap végén talál egy zuhanyt valahol ahol letusolhat. (de az is olyan)Benzikút cég stb.. De átlagban jó ka 2 naponta van ilyen lehetőség. Amúgy meg talán marad a kannázás. Emiatt nem csinálják a nők. Legalábbis épp eszű ember nem választja ezt a nomád életmódot.

2015. jan. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nyilván nem nemzetközibe kezdenék, hanem belföldön, ami azt jelenti hétvégén itthon vagyok. Nem értem egy kamionos miértne találkozna a kollégákkal? Telephelyen, itt-ott össze lehet futni velük. A kamionozás nem azt jelenti hogy nem szállhatsz ki a traktorból. Pihenőidőben ha nem alszol, ak elmész vásárolni pl, vagy főzöl vagy valami. És eközben emberekkel találkozol. Arra vagyok kíváncsi hogy szerintetek mennyire fogadják el az emberek a női kamionosokat! .....

Hisz lássátok be ha látnátok egy nőt ahogy épp rámpára tolat, ti nem bámulnátok meg??

2015. jan. 8. 19:23
 9/16 szántóvető ***** válasza:
angliában láttam először nyerges billencsen női sofőrt.ketten voltak,az egyik beült a másik mellé és kötögettek a pihenőjükben.aki kamionos az nem lepődik meg ilyesmin,csak szerinted furcsa.Findelben a reptéren van egy középkorú Magyar házaspár négykézben,beszélgettem velük párszor.néha ott hétvégéznek.szóval nem olyan furcsa ez mint gondolod.
2015. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ezt örömmel olvasom :) .......mondjuk nem mintha megijednék a dologtól. Szívesen veszem a negatívumokat is, de csak ha értelmes! :D szóval sajnálom második kommentelő, de az általánosításod csak saját magad szegénységi bizonyítványa! ;)
2015. jan. 8. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!