Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a helyzet, ha egy 125ccm-es...

Mi a helyzet, ha egy 125ccm-es motort 50-es ként használ valaki "B"-s jogositvánnyal? Mi van közúti ellenőrzéskor?

Figyelt kérdés
2015. jan. 17. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megbüntetnek azért mert nincs az érvényes kategóriára jogosítványod.

Mivel 50ként használod ezért gondolom nincs se forgalmi és megfelelő biztosítás sem. Ez már más büntetőjogi kategória mint a jogsi nélküli motorozás mondjuk segédmotoron. Komolyabb retorzióra számíthatsz ( nem vagyok jogász, de ez már lehet okirathamisítás kategória ).

2015. jan. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Okirat hamisítás, biztosítási csalás, jogosítvány nélküli vezetés stb.

A rendőr a közhiedelemmel ellentétben nem hülye, simán kiszúrja hogy nem 50-es a motor.

2015. jan. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sokkal többe kerül (nem csak pénzbírság, de egy esetleges börtönt is kockáztatsz vele), mintha letennéd a B125 kategóriát (amivel vezethetsz 125 ccm-es gépeket).

40ezerből már meg is lehet az új jogsi.


-Nincs rá jogosítványod (ez olyan, mintha jogsi megszerzése előtt autót vezetnél).

-Nincs rá biztosítás (biztosítási csalás).

-50-esként használod (okirat hamisítás, bűncselekmény)

2015. jan. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
magyarul seggbebas znak a gumibottal!
2015. jan. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Tedd le a B125-öt, én is megcsináltam. Nekem 32000 Ft volt, totál megérte.

Rizikós 125-ös motorot 50-esként használni, mert azért a rendőr se hülye. Főleg mostanában nagyon ráálltak a 125/50-es motorokra.

Engem eddig egyszer sem állítottak meg, de mindig utánam néztak, hogy van-e rendszámtáblám.

2015. febr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy ha már van legalább 2 éve B-s jogsid, akkor a 125-ös rendszámos motorral vihetsz személyt is, míg az 50-essel (vagy annak használtal) nem. Szóval tényleg megéri.
2015. febr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!