Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosan buktattak meg a...

Jogosan buktattak meg a forgalmi vizsgán? (bukásjog lent)

Figyelt kérdés

Egy íven való visszafordulási feladatot kaptam ma. És volt egy kereszteződés és ugye ott akartam, ahogy azt elvileg kellene. Jobbra volt rendes két irányú sáv balra meg egyirányú. És ugye volt a kötelező haladásirány tábla egyenesen és jobbra. De én jobbról bekanyarodtam a kereszteződésbe és onnan akartam vissza fordulni. És itt megbuktam. De ezt nem is tudtam hogy nem lehet, amikor kötelező haladási irány van egyenesen akkor oké az tiszta sor, viszont ha lehet jobbra akkor miért? Balra kanyarodás gyakorlatilag már arról az útról van amelyikre lefordultam azaz balra.

köszönöm a válaszokat előre is



2014. nov. 21. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg az utca amibe befordultál, nem volt egyirányú?
2014. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amire ráfordultam nem volt egyirányú. Csak a bal oldali utca, de jobbra kanyarodtam. szóval ezért nem értem.
2014. nov. 21. 15:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit nehéz így elképzelni, de a lényeg, hogy megbuktattak. Ez ellen már nem tudsz mit tenni. Az oktatódtól kell megkérdezni, hogy ez most akkor mi is volt pontosan.
2014. nov. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

igen, jogosan


ott így nem tehetted volna meg az egy íven fordulást ... be kellett volna menned az utcába mélyebben (tehát annyira legalább, hogy ott egyenesbe szedd a kormányt) és utána ott fordulni meg


egyébként a vizsgáztató aljas volt, ha az általad leírt körülmények közt ezt adta feladatnak, de sajnos jogosan buktatott

2014. nov. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 egySanyi ***** válasza:
100%

Gondolom ez így hangzott: következő lehetőségnél...

Rosszul választottad meg a lehetőséget.

Ha a kötelező haladási irány tiltja a balra kanyarodást akkor ott nem fordulhatsz vissza se.

2014. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztába vagyok, viszont előbb jobbra kanyarodok, ezért nem értem. De már mindegy, majd pótvizsgán figyelek erre is.
2014. nov. 21. 16:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kereszteződésben, amely előtt kötelező haladási irány táblát helyeznek ki, nem szabad megfordulni, kivéve, ha a táblán a nyíl is "megfordul".

Ezt mondjuk az oktatódnak el kellett mondani: "eszedbe se jusson ilyen kereszteződésben megfordulni!"

Ha modellezed a megfordulást, lesz olyan haladási szakasz, ami a kötelezőn nincs, márpedig arra nem mehetsz.

A vizsgán a vizsgabiztost ezért nem hibáztathatod, a megfordulási feladat úgy szól, hogy forduljon meg, ott ahol a szabály megengedi, nem arra utasítanak, hogy azonnal fordulj meg, sőt az sem hiba, ha nem fordulsz meg az első lehetőségnél, csak a második, vagy harmadik lehetőséget használod ki.


Példának hozom fel Debrecenben, a Nagyállomás közelében, a Petőfi téren egyetlen helyen lehet szabályosan megfordulni.

Van ott ugyan egy szép nagy kereszteződés, csakhogy ott kötelező haladási irány tábla van, tilos a megfordulás, előtte, utána záróvonal (közötte villamos pálya), s egyetlen helyen van egy pici megszakítás a záróvonalon - no ott lehet csak szabályosan megfordulni.

2014. nov. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy értsd is a szabály logikáját: a kereszteződések forgalomtechnikai kialakítása során figyelembe kell venni minden, ott megengedett manővert tekintve a beláthatóságot. Jelen esetben te kicsit bekanyarodtál jobbra, majd rögtön megfordulva kvázi az addig jobbra eső utcából jöttél ki. Ezzel ugye az a baj, hogy megfordulás közben nem tudod megfigyelni, van-e az utca végén kötelező haladási irányt jelző tábla. Hiszen lehet, hogy a fent leírt beláthatóság nincs meg akkor, ha az adott utcából balra kanyarodnál, így nyilván a megfordulásnál sem.
2014. nov. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!