Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » USA-ban, Kanadában elfogadják...

USA-ban, Kanadában elfogadják az itthon megszerzett C + E jogosítványt?

Figyelt kérdés
Mindent előlről kellene kezdeni? (CLD, Class 1) Valaki vezet teherautót arrafelé? :)

2015. jan. 23. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet honosítani, ott is tanfolyamot kell csinálni.

Ezt az infót a kanadai Bison Transport itthoni toborzásán mondták.

2015. jan. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krissztus ***** válasza:
kiváltod a nemzetközi jogositványt .ami sok nyelven van.jogsival egyutt érvényes canadaban is volt baratom dolgozot kint régeben 4honapot a baj nem beszélt angolul.és haza kuldték ezért .
2015. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kanadaban nem tudom, az USAban biztos nem fogadjak el.

Vagyis nem ilyen egyszeru a valasz.


Ahhoz hogy az USAban vezess szemelyautot, pl kijosz turistakent es berelsz, nem kell kulon jogsi, elfogadjak a magyart, de nem art ha mondjuk kivaltod a nemzetkozit, ami par ezer az onkormanyzaton vagy okamnyiroda vagy hol es vezethetsz az USAban szemelyautot.


A commercial jarmu az mar mas kategoria. Ha sofor munkaban gondolkozol, akkor ahhoz kell egy munkavallalasi vizum, amit nem adnak konnyen. Plusz minimum 2 ev balesetmentes vezetes a hatad mogott. (En mar itt eltem evek ota mikor limosofornek akartam menni, vagyis sima B's jogsival lehet, de nem volt meg a 2 ev itteni vezetes es nem fogadtak el.)

Kereskedelmi jogsi iszonyat draga. Van egy haverom aki teherautozik, de ugy csinalta, hogy jelentkezett egy fuvar ceghez, felvettek, azok kifizettek neki az iskolat, o pedig alairt egy szerzodest, hogy tandijert cserebe x evig naluk fog dolgozni. (en is meg akartam tanulni teherautot vezetni csak ugy hobbibol de 3-4ezer dollar...)


Ha mar van munkavallalasid vagy zoldkartyad es talalsz egy ceget, aki alkalmazna es megvan a magyar teherjogsid, lehet hogy kulonbozeti vizsgat kell csak tenned, de a szabalyokat ugyanugy meg kell tanulnod, hisz mas itt a kozlekedes. Lehet hogy a rutinon siman atmesz, de a "kreszt" megcsinaltatjak, az tutti, es arra ra kell keszulni!

2015. jan. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Úgy döntöttem hogy mivel még csak most fogok belevágni az egészbe, hogy először dolgozom egy cégnél ahol felvesznek kezdőket, ez sejtésem szerint egy nehézkes időszak lesz, de ha szereztem tapasztalatot, átmegyek egy normálisabb céghez. Utána elég jó lehetőségnek tűnik Anglia mert tudtommal ott szinte ölnek a sofőrért és a fizetés 2000-2500 Ł körül van. Utána még ha akarok bármit csinálhatok :) A kanadai téltől mondjuk félek... :)) Köszi mégegyszer!
2015. jan. 28. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!