Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehet itthon Ausztrál jogosítv...

Lehet itthon Ausztrál jogosítványt használni?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm most települt haza pár hónapra Ausztráliából. Kint szerezte meg a jogosítványt és nemigen tudja, itthon használhatja e, vagy ha nem akkor, mit kell csinálnia, hogy használhassa. Tudtok ebben segíteni? Azt mondja, hogy valami jogszabály-dzsungelbe keveredett és első olvasásra nem is éri meg.
2011. nov. 28. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
most van változás etéren,az újonnan jogsizóknak már számítógépen,egy nagyon bonyolult,zárt rendszeren keresztül kell vizsgázni KRESZ-ből...
2011. nov. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

És a magyar jogsi jó Ausztráliában?

Ha gondolod cserélhetünk.. :D

2011. nov. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok! :)


Okmányirodába kell menni, ott honosítatni!

A külföldit le kell adni, és a magyart kiváltani nincs más teendő okmányirodába kell fordulni mindenféle képen vinni kell a jogsit és mindenféle személyazonossági okmányt! :)


Ha el hagyja idővel magyarországot, akkor külföldön ismét honosítattni kell, ami pénzbe kerül a magyar jogsit le adni stb.. az ottanit meg kiváltani!


De én ugy tudom euros órszágok jogosítványait kötelesek elfogadni mindenhol!


Akkor meg az okmányiropda sem kell.. esetleg csak infórmáció kérésre én nem honosítatnám.. nagyon sokba kerül és ugyan azt a célt szolgálja a külföldi is a mint a magyar anyám például német jogsival vezet itthon.. leg többet németországban tartozkodik, és nincs honosítatva neki sem a jogosítványa!


Remélem tudtam segíteni! :)

2011. nov. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

persze, hogy honosítani kell! Jobbkormányos ország...ha balesetet csinál, akkor mivel menti ki magát? ...az, hogy nem is érti a szabályainkat, az intő jel...ha gyalog jár, kevesebb ember hal meg...


olvassa el soxor, ha akkor se, menjen haza..jobban jár(unk)

2011. dec. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Anglia is jobb kormányos, még is jó oda a magyar jogsi minden nélkül és vice versa.


Amúgy itt a válaszom: [link]

2011. dec. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem jó ide (uk) a magyar jogsi át kell váltani itt is!
2012. aug. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én annyit hozzá szolnék hogy vissza sem jöttem volna én most megyek ki majd oktober fele és vissza sem jövök Magyarországra unalmas már itt minden itt semmi sem jó! :( A barátaim fognak csak hiányoni más nem.. hisszem a családom már 10 éve kint van :P Megyek én is utánuk csak a sulimat meg kelett várni mig végeztem végre! :)
2012. aug. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként meg igen lehet használni honosítatni kell az okmányirodában ! :)
2012. aug. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nekem is le kell adnom a magyar jogsit ha most megyek ki és kapom a külföldit helyette.. :))

Szép is lenne megint vizsgáznom kellene! :)

2012. aug. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!