Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy lehetne elintézni, hogy...

Hogy lehetne elintézni, hogy egyszer bejussak a mozdonyvezető fülkébe?

Figyelt kérdés
Sokat utazom Budapest és Szolnok között, és mindig érdekelt, hogy hogy néz ki a vezetőfülkéből az út. Van rá, olyan megoldás, ami legális, vagy a mozdonyvezetőknek tilos beengedniük idegeneket a fülkébe. Hogy lehetne elintézni? Annyira szeretném egyszer megnézni.

2015. jan. 23. 20:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Lehetőleg anélkül szeretném megvalósítani, hogy mozdonyvezető leszek :D Csak meg akarom nézni :D
2015. jan. 23. 20:55
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nosztalgiavonatokon szokott lenni ilyen lehetőség időnként, illetve a Vasúttörténeti Parkban is.

Szívességet tevő vasutas az állásával játszik, ha a mozdonyra enged. Ezért nem is nagyon hajlanak rá a fentieket nem számítva.

2015. jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
:(
2015. jan. 23. 21:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A MÁV-Nosztalgiánál nem veszik olyan szigorúan ezt, pl. az Àrpád motorkocsival szervezett utakon tuti be tudsz szabadulni a vezérhez.


De a MÁV-Trakciónál csak előre beszerzett utazási engedéllyel (nem olcsó) plusz menetjeggyel mehetsz a gépre. Javaslom, hogy az Index vasútfotós topikjában kérdezz rá a dolgok menetére.

2015. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Fentebb leírták a hivatalos utat. A nem hivatalos út, meg valamelyik fórumon összespanolsz mozdonyvezetővel és elvisz egy körre. Nagyon sok ilyen van.
2015. jan. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
82%
Bizony az előttem szóló jól mondja. Hivatalosan gondolom pénz meg mire megszervezik... De például ha szerzel egy vasutas ismerőst, akár kalauzt is az bevisz. Nekem apum mozdonyvezető és akármikor elmehettem volna (az más kérdés hogy nem szerettem a vonatot) de amúgy ennyi. :D
2015. jan. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A MÁV Startnak már írtam e-mailt ez ügyben, de nem kaptam választ. Viszont ha elolvasták akkor tuti full idiótának néznek XD
2015. jan. 24. 16:32
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Régen én is felengedtem embereket ha olyan kedvem volt, és nem kiemelt forgalmú állomáson álltunk, de mára ezt elég szigorúan veszik, én is kaptam már pár megjegyzést felsőbb körökből, hogy nem igen kéne...


Ha hivatalosan szeretnéd akkor igényelned kell mozdonyon tartózkodási engedélyt, ez most 5000 körül lehet saccra, illetve ha nem csak egy állomáson akarsz vele felmenni, hanem utazni is, akkor előre be kell jelenteni, illetve a menetjegyet is meg kell venni a távon.


Érdeklődni legkönnyebben amúgy forgalmiban lehet.

2015. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!