Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy Pesten...

Mi kell ahhoz, hogy Pesten Biciklizhessek?

Figyelt kérdés

A biciklit leszámítva. A hatályos Kresz milyen előírásokat tartalmaz? Illetve mire érdemes odafigyelni a közlekedés során? Egy héten egyszer akarok biciklit használni, mert 2 órám között elég nagy a távolság, és 30 percem lenne rá átérni, a tömegközlekedés kilőve, a bicikli lenne a leggyorsabb.

Nem vagyok tapasztalt biciklis, utoljára 10 éve kerékpározhattam falun, városban még sosem próbáltam.


2015. febr. 12. 16:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Honnan hova mennél?
2015. febr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyetem tértől az elte lágymányosi kampuszáig ( Pázmány P. sétány).
2015. febr. 12. 17:00
 3/15 anonim ***** válasza:

Kellene tudni azt, hogy honnan indulsz, s hova érkezel. Pesten az autósok nem szeretik a bringásokat, nem tekintik egyenlő partnernek. leszorítják, bevágnak elé, nem adják meg az elsőbbséget. Vannak kivételek persze, de a többiek a rendes autósokra is haragszanak.

Van sok olyan rész, amelyik eléggé falusias. Ott is vigyázni kell, de a belső kerületek nem kezdőknek való.

A kerékpárút hálózat bővül rendesen, csak hát azon menni sem leányálom. Van néhány őrült rész (rosszul van megépítve, fedezve), máshol meg babakocsit tologatókat, szerelmesen andalgókat kell kerülgetni.

Jobb a helyzet, mint régebben, de messze van még az optimálistól.

2015. febr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30 perc alatt át lehet sétálni, amúgy végig van bicikliút.
2015. febr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Amíg írtam hosszan, közben kiírtad honnan, hová.

Majdnem végig bringaúton mehetsz.

A Vámház körúton van, de a Váci utcában is azt hiszem.

A hídon átmenve a Duna parton a felső rakparton végig van. Elég jó. Sétáló emberek is vannak, de arrafelé nem annyira veszélyes. (Úgy értem, nem annyira zavaró.)

2015. febr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A pontozott jelölés mentén biztonságosan mehetsz bringával:

[link]

2015. febr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még annyit, hogy mi a kresz szerinti előírás? Milyen kiegészítő kötelező, nem akarok büntetést kapni.

Kell -e bukósisak, egyéb védő öltözék, kell e megkülönböztetési mellény, esetleg valami lámpa, villogó, vagy valami más?

2015. febr. 12. 17:10
 8/15 anonim ***** válasza:

Nincs városi extra. Sisak, mellény a te érdeked. Nem kötelező, van közvilágítás. Csengő kötelező. Más hangot adó lehet a bringádon, de az nem szabályos, s nem helyettesíti a csengőt. Sárvédő is kell a kerekekre, meg küllőprizma. Hátul macskaszem. Kötelező a világítás, a dinamó már nem, mehet elemről is. A világítóeszköz akkor is kell, ha fényes nappal bringázol, de a leszerelhető lámpák elég, ha nálad vannak. Azért már nem szólhat, hogy napsütésben nincs a helyén.

A hátsó vörös villogó sokáig tiltott volt, most már nem az.

2015. febr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag mindent elmondtak előttem, de autósként nem bírom megállni, hogy ne emeljem ki külön: világítás!


Nem azért, mert kötelező, hanem hogy lássalak. Még az előtt szeretnélek észrevenni, hogy felkenődsz a szélvédőmre. Nyilván nem fényes nappal, de szürkületben, sötétben életet menthet. Ne spórold el azt a párszáz forintot.

2015. febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

No, akkor megtoldom én is a magam válaszát, ha már a hetedik írja.

Vannak aprócska lámpák, amelyek csak azt az illúziót keltik, hogy tettem valamit. Nem a méret a lényeg itt sem, de ezek legtöbbje alig ér valamit. Nem kell nagy fényerő, de annyi igen, amely mellett egy vaksötét utcában magad is látnád az utat.

Előre és hátra is fontos. Hátra, hogy ne fussanak rád. Szembe pedig részben azért, hogy te magad is, láss, részben azért, hogy ha egy szemben jövő előzésbe kezdene, ne kapjon el szemből.

2015. febr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!