Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 1. forgalmi vizsgámon (Debrece...

1. forgalmi vizsgámon (Debrecenben) megbuktam. Van valami tippetek a 2. -ra?

Figyelt kérdés

Minden jól ment, egészen addig, amíg át nem mentem egy piros lámpán. Így még egy gyakorlás során sem jártam, iszonyú nagy hiba.


Van valami tippetek a 2. vizsgára hogy sikerüljön??

Mert a végén a vizsgabiztos belekötött abba, hogy nem figyeltem kellőképpen a holtteret. Övön alulinak éreztem ezt, mert igenis megfelelően figyeltem. Vagy nem tudom mit gondolt, kicsavarítom magam azért, hogy észrevegye, hogy nézelődöm? :D


Most már muszáj lesz sikerülnie...



2015. febr. 12. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Piros lámpánál áthajtásra nincs mentség.

Figyelni kell, és nem kapkodni.

Azt nem tudom mennyire gyakoroltátok, hogy a lámpaváltásoknál hol van az a határ, amikor még menni kell, vagy már megállni... vagy egyértelműen a pirosba hajtottál bele?

Nem hiszem, hogy a vizsgabiztos kötekedni akart a holtteret illetően, ha azért meg akart volna buktatni, félre állít, örülhetsz, hogy csak hibapontnak írta be, és a vizsga után figyelmeztetett.

Kötelező elvárás sávváltáskor, előzéskor, vasúti átjáró előtt az oldalra nézés, amit egyértelműen érzékelhető fejfordítással kell végrehajtani, annak hiánya is lehet bukást jelentő hiba.

Hiába mondod neki, hogy figyeltél, ha nem volt fejfordítás.


Merre mentetek a vizsgán?

2015. febr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Említettem is, hogy erre nincs mentség, egyértelmű bukás, amit elkövettem.

Rásütött a nap, én meg nem figyeltem, hogy épp mit jelez.. És hopp, meg is lett a probléma.


Persze, de én tényleg figyeltem! A tükröket is, folyamatosan! ( a sebességjelző mellett )

Megbuktathatott volna, de akkor kákát keresett volna a csomón.

De tudom, hogy nevelő célzattal hangzott el...


8-as útvonalon :D

Árpád tér-Fórum....

Pedig ez tényleg jó útvonal :)

2015. febr. 12. 19:46
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem akart ő neked rosszat, meglehet, ha nincs a piros lámpás hibád, simán át is enged, azt meg ne vedd tőle zokon, hogy figyelmeztetett a hibára, mert lehet egy másik vizsgabiztos sokkal szigorúbb.

Debrecenben nem jellemző a korrupció, egyetlen ismerősöm sincs, aki lefizetéssel vizsgázott volna, de olyanok vannak, akiknek nem sikerült elsőre a vizsga.

Arra is akadt példa, akinek a vizsgabiztos mondta, sajnálja, hogy meg kell buktatnia, érezhetően jól ment a vezetés, egyetlen hibája volt, de az nem elnézhető (lámpa, kötelező haladási irány, stb).

Azt meg az oktatómmal beszéltük, hogy az oldalra nézés kötelező a vizsgán, nagyon sok vizsgabiztos erre harap... A három tükröt folyamatosan figyelve is lehet biztonságosan közlekedni, a rutinos vezetők többsége így közlekedik, de a vizsgán ez kevés, ha nincs fejfordítás, azonnal megbuktathatnak, ráadásul rutin nélkül, valóban veszélyes, ha a vezető nem veszi észre mi van a holt térben.


Koncentrálj, az első 20 percet csináld meggyőzően, ha ez sikerül, általában a hátra lévő időt már lazábban veszik a vizsgabiztosok, azonnali bukást jelentő hibát azért később se csinálj, de az apróbb bakikat már jobban elnézik, ha nem a kezdetektől fogva gyűjtöd a hibapontokat.

2015. febr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Persze, tudom én.


Én még KRESZ-oktatáson hallottam 1-2 korrupciós történetet az oktatótól, aki nem mondta, hogy hol történtek az esetek, tehát nem lehet azt mondani, hogy Debrecenben :)

A mostani oktatóm nem említette a 'plusz zsét', nekem meg amúgy sem fordult meg a fejemben, nehogy visszafelé süljön el.


Köszönöm! :)

Remélem másodjára már sikerül.

2015. febr. 12. 20:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Én Nyíregyházán vizsgáztam elsőre sikerült, aztán mikor Debrecenbe mentem a barátnőmhöz, igencsak lefőttem félóra vezetés után. Már lassan századjára megyek, és kezdem megszokni. Csak gyakorlás kérdése az egész.
2015. febr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, vizsgán ki kell tekerni nyakad lábad, hogy lássa, hogy figyelsz. Nyilván olyan dolog, mint a kötelező ellenőrzések indulás előtt. Senki nem csinálja, még a vb sem. Ilyen kis álszent dolgok.

A piros pedig.. hát szívás, de még mindig jobban belelehet törődni, mert jogos . Engem azért buktattak meg, mert át akartam menni a sárgán! Simán át fértem volna, de ezt az oktató nem így látta, és beletaposott a fékbe... És ugye mivel közbe avatkozott, automatikus bukás. Hiaba magyaráztam, hogy dehát... Tényleg at fértem volna, sőt még a mögöttem lévő is. De ő jobbnak látta, hogy satuval megallunk a zebrán, félig belogva a kereszteződésbe..

2015. febr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyíregyháza egy fokkal kisebb város, ott némileg egyszerűbb vezetni-vizsgázni, de ahogy megtapasztaltad, annak az a hátránya, hogy már oktató nélkül kell eligazodni egy összetettebb forgalmi helyzetben.

Megoldható feladat, vannak sokkal magasabb fokozatok is, lehet vizsgázni Nyíregyházától sokkal kisebb városokban is, ahol vannak érdekes helyek-helyzetek, a helyzetfelismerés a kulcs.

Debrecenben már van villamos, a belváros zsúfolt: gyalogos tömeg, kerékpárút, buszsáv, villamos, párhuzamos közlekedés, kötelező haladási irány - ebből a kavalkádból kell gyorsan megtalálni, hogy neked hol a helyed...

Vagy ott van a spirális-körforgalom, elsőre ijesztő, pedig a szegedi sokkal bonyolultabb :-)

Lehet tovább fokozni, Budapest, Bécs, Róma, Párizs, London... mind megoldható, ha megvan a szilárd alap, nem az a nehéz, hogy a már ismert útvonalon helyen közlekedjünk.

2015. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én is megbuktam először, de másodjára összejött.A 3-as útvonalat húztam kórház-tesco és passz még mi :D . Nagyon-nagyon koncentráltam, az elején mosolyogtam a vizsgabiztosra, a lehető legértelmesebben próbáltam beszélni, szleng nélkül, hátha szimpatikussá válok (egy idősebb férfi volt ). Magamban mondtam mikor mi jön, néztem az összes táblát, forgattam a fejem, és borzasztóan figyeltem a sáveltolásra. Szerencsére olyan helyen kellet fordulnom, és parkolnom, amit ismertem, így azokat már nagyon tudtam :). A lényeg, hogy egy kicsit se lankadjon a figyelmed, vagy gondold, hogy már tuti megvan. Ismerek olyat, akit bekanyarodott a bázisra, és ugye ott sávot kell váltani. Nem tette ki az irányjelzőt, nem forgatta a fejét, csak bement oda a középső részre. És meghúzták. Hánykor indultál?
2015. febr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi, utolsó! És első alkalommal min buktál meg ; plusz milyen útvonalat húztál?


Épp ettől félek, én pl. arrafelé nem is nagyon mentem. Túl parázós vagyok :D


Hát igen, van egy pár helyzet, ami azonnal bukás (pl. az irányjelző ki nem tétele és a piros lámpán átmenés)


Én voltam az 5. vizsgázó, és a lapon láttam, hogy 5-ből 3 bukott.... (11:40-től)

2015. febr. 14. 11:48
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelmetlenség volt az oka, hogy elnézted a lámpát, nem parázás.

Nagy kár érte, de ez már a múlt, a fejfordítások elmaradását pedig nem véletlenül említette.

10 vizsgabiztosból 7-8 buktat a fejfordítások elmulasztása miatt, 2-3 esetleg elnézi, de rossz az arány, fogasd látványosan a fejedet a vizsgán minden helyzetben, ahol szükséges.

A vizsga útvonalak 2-3 csomópontot jelentenek, amelyeket érinteni kell a vizsgán, de a vizsgabiztosra van bízva, hogy oda milyen úton menjetek - ezt az oktatóddal egyezteti, az oktatód fog irányítani, de a vizsgabiztos kérheti, hogy olyan helyre vidd, ahol még nem is jártatok, de a szabályok ott is érvényesek.

Nekem az oktatóm sok olyan helyet megmutatott, amelyek a vizsgán fontosak lehetnek, ha arra kell menni.


1 - A Petőfi téren egyetlen helyen lehet megfordulni, és az nem a kereszteződés, mert ott kötelező haladási irány tábla miatt tilos!

2 - A rutinpályáról, ha jobbra megyünk tovább, majd ismét jobbra a vasúti átjáróhoz (fejet forgatni az átjáró előtt!), és ott megfordulást kér, a vasút után a második kereszteződésben forduljak meg - az első kereszteződésnél szintén kötelező haladási irány miatt tilos a megfordulás.

3 - Tesco parkolóba, ha be kell menni, figyeljek oda, mert sok a jobbkezes kereszteződés, de nem mindegyik az!

Azzal meg ne foglalkozzak, hogy sokan nem tartják be a jobbkéz szabályt - nekem be kell tartani, és meggyőződni arról, hogy meg is adják az elsőbbséget, ha az nekünk jár (a parkolóból kivezető utakon sokan meg vannak róla győződve, hogy elsőbbségük van, pedig nem)

4 - főúton, ha megfordulást kérnek, és az úttest alkalmas kiállásból megfordulni, nézzek körül, álljak meg, gondoljam végig mikor és hogyan hajtom végre a feladatot, ne kapkodjam el.

5 - Utca nevet sajnos nem tudok, valahol a belvárosban végig több megfordulni tilos tábla mellett haladunk, és ott kérhetnek megfordulást - egy hosszú, szürke kerítést keressek, jellegzetes, könnyen felismerhető, ott nyugodtan megfordulhatok, ha a fogalmi helyzet engedi (ott már tábla nem tiltja)

6 - szintén belváros, 2x2 sávos út, középen villamospálya, záróvonal - elvetemült vizsgabiztosok itt is kérhetnek megfordulást, ami bizony nem könnyű, de megoldható egy hatalmas kereszteződésben (elsőbbség a villamosoknak, elsőbbség a szemből érkezőknek, jobbról-balról érkezőkkel szemben elsőbbségünk van, de azokra is figyelni kell)... megmutatta a helyet, miről lehet messziről felismerni.

7 - Lakótelep, egyirányú és nem egyirányú utcák is vannak, sőt egyenrangú útkereszteződés - figyelős hely, buktató a balra kanyarodás és a "jobbkéz", ha nincs tábla.


Amikor kisebb mellékutakra kell bemenni, ott esélyes, hogy egyirányú utcákon keresztül közlekedtek, de nem minden utca egyirányú, és nem mindegy honnan kanyarodtok balra (szabálytalanul végrehajtva bukta)

Egyirányú utcában kérhetnek megállást, várakozást, fontos tudni, hogy ott szabd-e, és ha igen hol, mert van több hely, ahol a parkoló az út bal szélénél van.

2015. febr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!