Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tudok valaha majd rendesen...

Tudok valaha majd rendesen vezetni? Most még belefér ha béna vagyok?

Figyelt kérdés

Pár éve van jogosítványom, de eddig még nem sikerült saját autót vennem. Néhány havonta tudok autót vezetni, ekkor mintegy 50 kilómétert vegyesen, városon kívül és belül.

Hibák: túl sokáig húzatom a motort, nem tudok intenzíven gyorsítani, hamarabb nyomom be teljesen a kuplungot mint a gázt elengedném, így kicsit felbőg a motor, sokszor lefulladok, kanyarodáskor néha átmegyek a másik sávba, irányjelzőt sávváltásnál elfelejtem visszavenni, bizonytalan kuplung-gáz kezelés, nem mindig tudom, hogy elférek-e valahol, vagy lebontom az autó elejét stb.

Annyira rossz, hogy mindenkinek autója van a környéken, én meg még azt sem tudom, vajon lesz-e autóm, vajon fogok-e valaha normálisan vezetni vagy alkalmatlan vagyok rá, mint sok másra.



2015. febr. 20. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne legyél ennyire negatív. Még jó, hogy ilyen feltételek között bénázol. De! Inkább ne vezess, mert veszélyes vagy másokra, s önmagadra is. A gép kezelése leköti a figyelmedet, s a felsorolt dolgok is balesetforrások.

Amikor majd tudsz autót venni, akkor jelentkezz egy oktatónál egy kis gyakorlásra.

Majdnem mindegyik autósiskolánál van ilyen lehetőség. Megbukni nem tudsz, mert a jogsid megvan. Viszont az első kilométereknél nagyon jól fog jönni ez a gyakorlás.

Esetleg rutinos vezetőt is beöltethetsz magad mellé, de én nem vagyok a laikus segítőnek a híve. A vezetési rutin nem jelent oktatási rutint.

2015. febr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mások is vannak így, nem született mindenki versenyzőnek...


a családunk csak automata kocsival jár, mert láttam némelyik elég nehezen boldogul..megmutattam milyen is vezetni, aztán az lett a vége, hogy aki megtehette egy szerényebb automatát vett. azóta mindenki boldog.


javaslom, vegyyél egy kisebb hagyományos automatát, és meglátod egészen más világ.


a fanyalgókkal ne törődj. aki jót akar, az egyetért.


egyébként nincs alaklmatlan ember, csak türelmetlen. persze nem árt egy szerethető autó sem.

2015. febr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Beviz Elek ***** válasza:
Ha lesz saját autód, ültess be egy tapasztalt sofőrt melléd és kocsikázzatok. Olcsóbb mint egy oktató és ha valóban tapasztalt, jó sofőrt találsz, akkor rengeteget tanulsz. Hidd el, megéri!
2015. febr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom, egyedül gyakorolj. Semmi jó nem származik abból, ha egy laikus (bármilyen rutinos sofőr egyébként) beleszól mindenbe. Menj egy elhagyatottabb helyre, és ott vezess, amíg érzed a vasat. Vagy, ha ez nem járhat út, akkor egy hivatásos oktatóval pár óra.
2015. febr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Beviz Elek ***** válasza:

A tapasztalt sofőr elmagyarázza hogy mire figyelj. Hogy használd a motorféket. Mit csinálj és mit ne csinálj. Ha valamit rosszul csinálsz akkor elmondja hogy mit hibáztál. Ha pályán túl sokat bohóckodsz a belső sávban akkor rádszól hogy engedd már el azt amelyik menne.


https://www.youtube.com/watch?v=Me8k6SZRMAE


Nem védem az Audist, de a feltöltő kretén több videójában is megmutatja hogy fingja sincs a jobbratartásról.


Voltam én is kezdő, nagyon örülök hogy mindenhová én vezettem és apám megállás nélkül dumált. A leendő sógornak senki nem dumált, 5 évvel régebbi a jogsija és fogom a fejem hogy mekkora balf sz tud lenni.

2015. febr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!