Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Korrupt vizsgabiztosok?

Korrupt vizsgabiztosok?

Figyelt kérdés

Információcserére invitálnálak benneteket, kinek, milyen tapasztalata volt a forgalmi vizsgán a vizsgabiztosok, oktatók megvesztegetésével, megvesztegethetőségével, vagy megvesztegethetetlenével kapcsolatban...

Nagyon sok olyan véleményt olvastam már arról, hogy a forgalmi vizsgán a vizsgabiztosok, oktatók elvárják, hogy a vizsgázó az ő zsebükbe is csúsztasson némi pénzt...

Nem vitatom ezeknek a történeteknek a valóság alapját, érdekes módon zömmel a fővárosban vizsgázóknál trendi az ilyen, máshol már nem egyértelmű a helyzet, kíváncsi lennék a tapasztalatokra.


Debrecenben vizsgáztam, fel sem merült, hogy a vizsgabiztosnak fizessek a vizsga sikerességéért, az oktatómmal a vizsgáról beszélgetve kiérződött, hogy itt (akkor) nem a vizsgabiztos zsebpénzén múlik a vizsga sikere.

Elsőre sikerült a vizsgám, s nem is azért mert annyira jó voltam, rendes volt a vizsgabiztos, nagyot nem hibáztam, de érezhetően nem is próbált ürügyet keresni a bukáshoz.

Nagyon sok ismerősöm vizsgázott Debrecenben egyetlen egy sem említette, hogy kenőpénzzel vizsgázott.

Oktatók emlegettek korrupt vizsgabiztost (tehát itt sem mindenki angyalian becsületes), akit kirúgtak a kenőpénzzel vizsgáztatás miatt... érdekes az is, hogy azóta is vizsgabiztosként dolgozik: Budapesten.


Szóval érdekelne a többi városban vizsgázók tapasztalata, mini-története a forgalmi vizsgáról.

Részemről csak kíváncsiság, a közeljövőben vizsgázók számára lehet némi segítés is: hol kell belekalkulálni a vizsgába a kenőpénzt, és melyek azok a városok, ahol jobb nem próbálkozni ilyen módon befolyásolni a vizsgabiztost?



2015. febr. 27. 00:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nyíregyháza közelében laksz? RUTIN és hasonlóan népszerű társai nevezetű autós iskolát olyan messziről kerüld el, amennyire csak eltudod!

Barátomat 4-szer buktatták meg ilyen-olyan semmirekellő indokokkal. Ötödjére már nem ott vizsgázott, hanem átment az Astra autósiskolához. Elsőre, hiba nélkül (úgy, hogy nem vett pótórákat) levizsgázott. Miről beszélünk?

Egyébként én is a Czupriknál kezdtem, 2 bukás után átmentem az Astrához, elsőre sikerült 1 hibaponttal és nem vettem pótórát.

Én legalábbis nem ismerek olyat, aki a RUTIN vagy CZUPRIK, esetleg az EDUCAR-nál elsőre átment volna, pedig jó pár barátom náluk vizsgázott. Átlagban harmadjára engedik át az embert. Jó, nem mindenki vezet tökéletesen, de azért kicsit erősnek érzem, hogy senki sem tud elsőre levizsgázni... :)

2015. febr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nemrég vizsgáztam, nem fizettem le senkit, elsőre átmentem. Mindez Budapesten történt(!!!) Nagyon kedves volt a vizsgabiztos, szóval ilyen is van.
2015. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%

Mindenre szereztem kb. jogosítványt az elmúlt 10 évben ami gurul.


Az első jogsim a B kategória volt. Nem fizettem senkinek semmit, fel sem merült egyáltalán. Voltak apróbb hibáim a vizsgán, de semmi olyan ami bukást eredményezne. A vizsgabiztos normális volt, végén elsorolta a hibákat, mondta, hogy ezekre majd fokozatosan figyeljek és ennyi, átmentem.


Utoljára A korlátlan motoros vizsgán voltam (ott ugye van rutin és forgalmi is), egyik alkalommal sem merült fel, hogy fizetni kéne, simán átmentem.


Mindez Budapesten.


Azok a rémtörténetek, hogy fizetni KELL általában az olyan nyomorultak szájából hangzanak el, akik nem tudják elfogadni a tényt, hogy HIBÁZTAK és ezért buktak meg, okolnak érte mindenkit, az oktatótól kezdve a vizsabiztoson át akit érnek. Pedig aki hibátlanul vezet azt nem buktatják meg. Soha.

2015. febr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%

Nekem elsőre minden, elsősegély, kresz, forgalom.

Ha megbuktam volna se okolnék senkit csak magam.

2015. febr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Békéscsabán vizsgáztam. Az oktató azt mondta eszembe ne jusson rá se kérdezni! Nem is tette. A kötelezőt vezettem le és átmentem. Volt hibám mert iszonyatosan féltem! A vb végig nyugtatott, mosolygott, nagyon rendes volt! Itt még senkitől nem hallottam, hogy lefizette a vb-t.
2015. febr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azóta rákérdeztem ismerősöknél, egy bizonyos Pest megyei városban 5 ismerősöm is lefizette a vizsgabiztost, mindenki 20 ezret adott.
2015. febr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
96%
Egyik ismerősöm szintén Debrecenben szerezte meg a jogsit, kicsit drágább volt akkor az átlagnál. Ezt azzal magyarázták, hogy a vizsgabiztos zsebpénze is benne van.
2015. márc. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Veszprémben teljesen korrektek, 7-ból 6 ismerősöm elsőre átment, a maradék egy pedig másodikra.
2015. márc. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hozzátenném, ha még érdekel valakit, hogy nekem konkrétan felhívott az oktató, hogy másnap a vizsgára vigyek 10 ezer Ft-ot, mert akkor tuti átmegyek. Mit volt, mit tenni, elvittem. Mikor megmondtam neki, hogy itt a tízes, kiröhögött, és a szemembe vágta, hogy 20-30 ezer a tarifa. Kérdem én, miről beszélünk?


És aztán, olyan hibákat is beírtak, amit nem is vétettem. Ezt nem úgy mondom, hogy szerintem nem vétettem, hanem úgy, hogy nem véthettem, mert nem is volt feladat. Magyarán motoros vizsgán feladat lehet az előzés, parkolás, egy ívben való megfordulás. Nekem ebből az előzés és a parkolás volt a feladat, és a kiértékelő lapon a megfordulás volt beírva hibának. Akkor, miről is beszélünk...?


Véleményem szerint biztos vannak normális oktatók, vizsgáztatók, de a legtöbb egy mocskos, korrupt köcsög!

2016. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
És ha hiszitek, ha nem, azért buktam meg, mert a jobbkezes kereszteződésben megadtam az elsőbbséget a KRESZ alapján. Ok az volt, hogy a jobbomról érkező lemondott az elsőbbségéről. ( Nem mellesleg csak annyira mondott le, hogy a végén kijött, így pont telibe verhetett volna...) Undorító maffia az egész!
2016. jún. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!