Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítvány igényléséhez kell...

Jogosítvány igényléséhez kell szülő vagy valamilyen írásos szülői beleegyezésés? (17 évesen)

Figyelt kérdés

Már minden vizsga megvan, most kellene menjek a Petzvál József utcába igazolást kérjek aztán pedig okmányirodába igényelni a jogosítványt.

Ezek közül valahova kell szülő/valamilyen írásos beleegyezés? (18 év alatt, 17)


És még valami, ugye az igénylésnek van egy 4000 Ft-os díja, ezt helyben az okmányirodában ki tudom fizetni vagy tényleg csekken kell, aztán vissza menni?


Előre is köszönöm a segítséget.



2015. febr. 28. 20:53
 1/7 petizacc ***** válasza:

Nem kell szülő sehova. 14 elmúltál, aláírási jogod van.

Az okmányirodába pedig nem tudsz fizetni, muszáj feladnod a csekket a postán.

2015. febr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm.


És akkor be megyek az okmányirodába, ott megkapom a csekket, befizetem és vissza kell mennem? (tehát újból időpont foglalás, ami megint sok idő..)


Sürgős lenne a jogsi.

2015. febr. 28. 22:02
 3/7 petizacc ***** válasza:
Én eddig kétszer voltam jogosítvány ügyben az okmányirodában, de mind a kétszer miután befizettem a postán egyszerre visszamehettem, nem kellett új időpontot kérni.
2015. febr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem azon fog múlni a jogosítvány elkészítésének ideje, hogy rögtön befizeted az Okmányirodában kártyával a 4000 Ft-ot, vagy csak egy óra múlva mész vissza a csekkszelvénnyel :)

Így is, úgy is 30 napja van a hivatalnak kiküldeni a jogsidat. Nagy szerencsével két héten belül nálad lehet, a legtöbb jogsi 2-3 hét alatt jön meg, néhány esetben pedig beletelik 30 napba, netalán többet is kell várnod.

17 évig kibírtad nélküle, ezen a pár héten már nem múlik semmi.

2015. márc. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, hogyha egyből vissza lehet menni akkor nincs gond, azt tudom hogy 30 nap.
2015. márc. 1. 11:48
 6/7 Tubarózsa ***** válasza:
Nem tudom melyik okmányiroda mész(mentél), de nálunk lehet bankkártyával helyben fizetni.(Pest megye, Bp meletti település). Ott nem lehet?
2015. márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha jol ertettem, akkor 17 evesen mar en is kerelmezhetem a jogositvanyt a kormanyablakban szulo nelkul?
2023. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!