Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hova kell megérkeznem, ha...

Hova kell megérkeznem, ha egyírányú utcába kanyarodok, link lenn?

Figyelt kérdés

Balra szeretnék kanyarodni egy egyírányú utcába, hova kell érkeznem? Itt lehet látni, hogy a belső sávból jövök.


[link]



2015. márc. 31. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
honnan szeretnél hova?
2015. márc. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ahogy látható a képen balra szeretnék kanyarodni, abból a sávból melyből lehetséges ez.
2015. márc. 31. 19:06
 3/9 anonim ***** válasza:
belső sávban, ott van felfestve-egyenesen és balra kanyarodni!
2015. márc. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom, ha bekanyaradok abba az utcába, és az egyírányú
2015. márc. 31. 19:18
 5/9 szántóvető ***** válasza:
ha jól látom parkol ott egy fehér autó.ez esetben szerintem érkezhetsz az úttest bal oldalára,az indexet használd a kikerülés miatt majd jobb index és vissza az út jobb oldalára a jobbratartási kötelezettség miatt.
2015. márc. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezt most találtam neten, e szerint ha balról jövök akkor balra kell megérkeznem..


31. § (1) Az útkereszteződésben másik útra bekanyarodni szándékozó vezető a járművel a) az útburkolati jelek által meghatározott forgalmi sávba, b) útburkolati jelek hiányában - jobbra bekanyarodás esetében az úttest jobb szélére, - balra bekanyarodás esetében az úttest felezővonala mellé, illetőleg osztottpályás és egyirányú forgalmú úton az úttest bal szélére köteles - az útkereszteződés előtt kellő távolságban - besorolni. A bekanyarodási szándékot irányjelzéssel jelezni kell.

2015. márc. 31. 19:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindig a hozzád közelebb eső sávba kell érkezned, ha egyirányú kétsávos útra kanyarodsz, csak utány kell eleget tenned a jobbratartási kötelezettségednek.Röviden ennyi.
2015. márc. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szántóvető ***** válasza:
6-os ez a besorolásra vonatkozik,nem az érkezésre.ez itt egy egy sávos egyirányú út amit a kérdésben lévő linkben látni.
2015. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én meg ezt találtam (szintén a 31. §, csak két bekezdéssel később):

"(3)209 A járművel másik útra - ha közúti jelzésből más nem következik - jobbra kis ívben, balra nagy ívben kell bekanyarodni, úgy, hogy a jármű a bekanyarodás után a menetirány szerinti jobb oldalon maradjon."


Aztán még ezt találtam (úttal kapcsolatos fogalmak):


"d) A menetirány szerinti jobb oldal: az úttestnek az a része, amely - a menetirányt tekintve - az úttest útburkolati jellel megjelölt vagy képzeletbeli felezővonalától jobb oldalra esik. Egyirányú forgalmú úton és körfogalmú úton az úttest, továbbá osztottpályás úton a menetirányt tekintve jobb oldalra eső úttest teljes szélességében menetirány szerinti jobb oldalnak tekintendő."


Még egy kis "haladás az úton":


(2)183 Járművel az úttesten - az előzés és kikerülés esetét kivéve - annak menetirány szerinti jobb oldalán, az út- és forgalmi viszonyok szerint lehetséges mértékben jobbra tartva kell közlekedni.


Összegezzem is?

2015. márc. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!